HDP: 'Yasama çalışmalarını durdurmaya karar verdik'

Türkiye 7 Kasım 2016 00:48
Videoyu Aç HDP: 'Yasama çalışmalarını durdurmaya karar verdik'
A
a

Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile 7 milletvekili tutuklanan HDP'nin Meclis Grubu ve MYK toplantısından, Meclis organlarındaki çalışmaları durdurma kararı çıktı.

Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile 7 milletvekilinin tutuklandığı HDP, Diyarbakır'daki Meclis Grubu ve MYK toplantısında alınan kararları açıkladı. Parti binası önünde milletvekilleriyle birlikte açıklama yapan HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, 4 Kasım’da Diyarbakır'da yapılan bombalı saldırıyı kınadıklarını belirterek, yaşamını yitirenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilediğini söyledi.

Meclis Grupları ve MYK ile birlikte yaptıkları tartışmalar sonucunda, yasama organındaki çalışmalarını durdurmaya karar verdiklerini açıkladı.

1000
icon
Hikmet alb 8 Kasım 2016 13:27

ŞAHISLARA KIZIP DEVLETE KÜSÜLMEZ MÜCADELEYİ HUKUKİ ZEMİNLERDE YAPMALARI ONLARIN HAKLILIK PAYLARINI ARTIRIR BAŞKA SİYASET ALANI OLMADIĞI İÇİN ONLARIN TEKRAR ARENAYA İNMELERİ DAHA YERİNDE OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM DEMOKRASİDEN UZAKLAŞMAK HAKLI İKEN HAKSIZ DURUMA DÜŞMEK OLUR HAK HUKUK İÇİNDE ARANMALIDIR

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat