Hipodrum'da İznik rüzgarları esti

İznik 19 Kasım 2016 15:02
Videoyu Aç Hipodrum'da İznik rüzgarları esti
A
a

Türkiye Jokey Kulübü Bursa Osmangazi Hipodromu’nda ikinci kez İznik Koşusu düzenledi.

Türkiye Jokey Kulübü Bursa Osmangazi Hipodromu’nda ikinci kez İznik Koşusu düzenledi.
Bursa Osmangazi Hipodromu’nda gerçekleştirilen yarışları İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’da şeref tribününden izledi. Sargın’a burada Hipodrom Müdürü Devrim Evcim eşlik etti. İznik Koşusu'nu Suphi Baydan'ın Beratbey (Doğangün - Hırçın Güzel / Savabey) isimli safkanı, jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde kazandı. Kır erkek tay elde etmiş olduğu bu birincilikle beraber 9. startında 3. birinciliğine ulaşmış oldu.
BİN 200 METRE MESAFEDE BİRİNCİLİK MÜCADELESİ
3 yaşlı 11 Arap tayının kum pistte bin 200 metre mesafede birincilik mücadelesi verdiği koşuda ikinciliği Zilli (Kaizbert-Forraydır/Haberbatur) elde ederken, Harzemşahlı (Ağakaraca-Algül/Tırpan) üçüncü, Efe Yürek (Tuncal-Kırgülü/Pegasus) de dördüncü oldu.
İZNİK ÇİNİ’Sİ HEDİYE ETTİ
Birincilik ikramiyesi 45 bin 500 lira olan koşuda, kazanan Berat bey için bitiriş derecesi 1.24.88  olurken, farklar Boyun - Burun - 3,5 boy şeklinde sonuçlandı. Şeref tribününde gerçekleştirilen kupa töreninde, Belediye Başkanı Osman Sargın birinci gelen at sahibi adına Hasan Salih Gavaş'a İznik Çini’si hediye etti.
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, "İznik'in adını her  alanda tanıtmak için çalışıyoruz. İznik Koşusu olarak ilkini geçtiğimiz yıl Ağustos ayında gerçekleştirmiştik. İkinci kez düzenlenmesi bizleri sevindirdi. Yarışmayı kazanan Beratbey isimli atın jokeyini ve sahibini ise tebrik ediyorum" dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat