İbrahim Burkay'dan açıklama

Bursa 23 Ağustos 2016 17:22
Videoyu Aç İbrahim Burkay'dan açıklama
A
a

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Merkez Bankası faiz indirimleriyle yeni yatırımlar için piyasanın motivasyonunu artırıyor” dedi.

Merkez Bankası faiz indirimine ağustos ayında da devam etti. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, Merkez Bankası’nın faiz koridorunun üst bandında 25 baz puan indirim yapmasının önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Bu yılın mart ayında faiz koridorunun üst bandının 10.75 seviyesinde olduğunu hatırlatan İbrahim Burkay, üst üste yapılan indirimlerle söz konusu faizlerin 8.50’ye kadar düşürüldüğünü belirtti.
Türkiye’nin yeniden yatırıma ve üretime odaklanması gereken bir dönemde Merkez Bankası’nın üzerine düşen sorumluluğu başarıyla yerine getirdiğini ifade eden İbrahim Burkay, “Türkiye ekonomisi, sağlam temeller üzerine kurulduğunu 15 Temmuz sürecinde bir kez daha ispatladı. Bursa iş dünyası olarak bizler de ülkemizi dünyada en büyük ekonomiler arasına sokmayı hedefliyoruz. Yaşadığımız süreçten hızlı ve daha güçlü bir şekilde çıkmak adına yeni yatırımların önünü açan, piyasaya moral aşılayan adımlara ihtiyacımız var” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat