Iğdır havası Nilüfer'de

Nilüfer 20 Haziran 2017 13:46
Videoyu Aç Iğdır havası Nilüfer'de
A
a

Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan Ramazan Sokağı'nda bu defa Iğdırlılar kültürlerini yaşattı. Iğdır Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından sahnelenen gösteriler büyük ilgi gördü.

Nilüfer Belediyesi'nin, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'nda kurduğu "Ramazan Sokağı" her akşam farklı gösterilere sahne oluyor. Hemşehri derneklerinin kültürlerini yaşattığı Ramazan Sokağı'nda kurulan sahnede bu defa Iğdırlılar vardı.
Iğdır Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen gösteriler renkli görüntülere sahne oldu.
Gecede, Iğdır Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Halk Oyunları ekibinin gösterileri büyük alkış aldı. "Ateşli Bıçak" gösterisi sırasında izleyenler nefeslerini tutarken, Kafkas Oyunları ayakta alkışlandı. Sanatçı Himmet Öztürk de seslendirdiği Iğdır yöresine ait ezgilerle herkesi coşturdu. İzleyiciler müziğe sahne önünde oynayarak eşlik etti.

Geceye katılanlar ayrıca Ramazan Sokağı'nda bulunan standlardan da yörelere özgü ürünler alma imkânı buldu. Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan Ramazan Sokağı, Ramazan Bayramı'na kadar hemşehri derneklerinin gösterilerine ev sahipliği yapmaya devam edecek.

 

 

 

Kaynak : IHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat