Loading...

İkinci Erbakan dönemi

Türkiye 29 Ekim 2017 20:33
Videoyu Aç İkinci Erbakan dönemi
A
a

Erbakan Vakfı “Büyük Gençlik Buluşması” önceki gün Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. 20 bini aşkın Milli Görüşçü’nün katıldığı buluşmada Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan yeni partinin sinyallerini verdi.

“ADİL BİR DÜNYA  MİLLİ GÖRÜŞLE MÜMKÜN”
54. Hükümetin Başbakanı ve Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın doğumunun 91'inci yılı dolayısıyla Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda "Büyük Gençlik Buluşması" düzenleyen Erbakan Vakfı’nda Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan, yeni partinin sinyallerini verdi. Anakara Spor Salonu’nda yaklaşık 20 bini aşkın Milli Görüşçü’ye hitap eden Genel Başkan Fatih Erbakan, burada yaptığı konuşmada, güçlü bir Türkiye ve İslam birliğinin kurulabilmesi için yola çıktıklarını belirterek, adil bir dünya kurulmasının Milli Görüş ile mümkün olacağını söyledi.“ALDANMAYAN VE  ALDATMAYAN LİDER”
Babası Necmettin Erbakan'ın siyasi mücadelesinden hiçbir zaman vazgeçmeyen, aldanmayan ve aldatmayan bir lider olduğunu ifade eden Erbakan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kurmuş olduğu Milli Görüş partilerinden bir tanesi kapatıldığı zaman Erbakan Hoca'mıza 'Hocam şimdi ne yapacağız?' derler. Erbakan Hoca'mız meşhur tarihi cevabında, 'Yapacağımız şey çok açıktır. Nasıl ki abdestimiz bozulduğunda yeniden abdest alıyorsak şimdi de aynısını yapacağız. Yeni partimizi kurarak, abdestimizi tazeleyeceğiz.' demiştir. Aynı şekilde biz de abdestimiz bozuldu diye farz namazı terk edecek değiliz. Biz de Erbakan Hoca'mız gibi abdestimizi tazeleyeceğiz, kaldığımız yerden devam edeceğiz."“SÖYLEYECEK ÇOK  SÖZÜMÜZ VAR”
Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Anadolu'yu yeniden karış karış, köy köy, ilçe ilçe dolaşacaklarını belirterek, "Yeniden milletimize gideceğiz ve milletimizden söz hakkımızı alacağız. Çünkü milletimiz ve İslam alemi adına söyleyecek çok sözümüz, yapacak çok işimiz, atacak çok adımlarımız var" dedi. "Akıllarda, 'Abdestinizi ne zaman tazeleyeceksiniz' sorusunun belirebileceğini" dile getiren Erbakan, "Bundan sonraki ilk vakit namazından önce abdestimizi tazelemiş olacağız" şeklinde konuştu.​​

Kaynak : BURHAN HACIOĞLU / HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat