İlçelere bisiklet yağdı

Bursa 4 Ekim 2016 21:58
Videoyu Aç İlçelere bisiklet yağdı
A
a

Daha önce binlerce bisiklet dağıtan Büyükşehir Belediyesi, ‘Sağlıklı Nesiller Daha Yeşil Bursa’ projesi kapsamında 17 ilçede okullarında başarı gösteren 5500 öğrenciye daha bisiklet hediye etti.

Büyükşehir Belediyesi, ‘Sağlıklı Nesiller Daha Yeşil Bursa’ projesi kapsamında 17 ilçede okullarında başarı gösteren 5500 öğrenciye bisiklet hediye etti.
Büyükşehir Belediyesi, ‘Sağlıklı Nesiller Daha Yeşil Bursa’ projesi kapsamında başarılı öğrencileri yine ödüllendirdi. Daha önce çeşitli projelerle binlerce kişiye bisiklet dağıtan Büyükşehir Belediyesi, bu defa da 17 ilçenin ilköğretim okullarında eğitim gören öğrencileri ödüllerine kavuşturdu. Öğrencilerin öğretmenleri ve aileleriyle birlikte katıldığı ödül töreni, Merinos Parkı’nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, derslerinde büyük başarı gösterenlere bisikletlerini teslim etti. İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın da katıldığı programda, bisikletlerine kavuşan 5500 öğrenci yaşadıkları haklı gururu yakınlarıyla paylaştı.
GENÇLER GÖZBEBEĞİMİZ
Başkan Recep Altepe, ödül töreninde, sağlıklı geleceğin ancak sağlıklı şehirlerde yetişebileceğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak, eğitime, spora ve gençlerin spora teşvik edilmesine büyük önem verdiklerini, bu kapsamda kentteki başarılı öğrencileri bisikletle ödüllendirdiklerini belirten Başkan Altepe, “Gençler bizim gözbebeğimiz. Türkiye’nin ve Bursa’nın geleceği için bu tür organizasyonlara giriyoruz. Başarılı gençlerimizi ödüllendirmek, teşvik etmek bizim için de bir görev. Verdiğimiz diğer desteklerin yanında bir taraftan da bisiklet dağıtıyoruz ki hareket eden sağlıklı nesiller yetiştirelim. Spor yapalım, zinde olalım ki şehrimizi ve ülkemizi hak ettiği noktalara taşıyalım” dedi.
OKULLARA DESTEK
Başkan Altepe, konuşmasında Bursa’da Milli Eğitim’e verdikleri desteklere de değindi. İl genelindeki 450’nin üzerindeki okulun her türlü ihtiyacıyla yakından ilgilendiklerini, çatısından zeminine, müştemilatından dış duvarına, spor salonundan laboratuvarlarına kadar her konuda iletilen taleplere yetişmeye çalıştıklarını kaydeden Başkan Altepe, “Bunun yanında marka mahallelerin marka okullarını da sil baştan yeniliyoruz. Bu alanda büyük bir dönüşüm geçiriyoruz. Her yıl yüz binlerce gencimizi ‘Okullar Hayat Olsun’ projesiyle sporla buluşturuyoruz. Eğitim bize ait değil ama aslında bize ait. Bursa’yı ilgilendiren her şey kapsama alanımızda. Şehirde en iyi eğitimin verilmesi, Bursa’nın öncü olması için bu çalışmaları yapıyoruz” diye konuştu.
 
Projeye destek veren İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya da Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’da eğitime ve sporda büyük katkı sağladığını belirterek, Başkan Altepe’ye geleceğe verdiği önemden dolayı 33 bin öğretmen ve 580 bin öğrenci adına teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Altepe ve Sarıkaya, Büyükşehir bürokratlarıyla birlikte öğrencilere bisikletlerini teslim etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat