İlk kepçeyi başkan indirdi

Orhangazi 1 Ekim 2016 19:21
Videoyu Aç İlk kepçeyi başkan indirdi
A
a

Orhangazi’de 1970’li yıllarda tuz deposu olarak kullanılan daha sonra dönemin belediyesi tarafından düzenlemesi yapılarak Balgöç Orhangazi Şubesi’ne verilen Balgöç binası, yenisinin yapımı için yıkıldı.

Orhangazi’de 1970’li yıllarda tuz deposu olarak kullanılan daha sonra dönemin belediyesi tarafından düzenlemesi yapılarak Balgöç Orhangazi Şubesi’ne verilen bina, yenisinin yapımı için yıkıldı. Büyükşehir Belediyesi ve Orhangazi Belediyesi tarafından yeni yapılacak Balgöç Sosyal Tesisleri binası Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, başkan yardımcıları Necmettin Şahin ve Tarık Erdem’in yanı sıra Balgöç Orhangazi Şubesi başkanı Hüseyin Ali Yetim ve yöneticilerinin de hazır bulunduğu bir törenle yıkımı gerçekleştirildi.
Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, yıkımı gerçekleştirecek ekskavatöre binerek binanın ilk yıkımını gerçekleştirdi. Ardından ekipler, binanın yıkım işlemlerine başladı.
2017’DE BİTECEK
Balgöç binası olarak yıllardır hizmet veren altında ise çeşitli işletmelerin de bulunduğu binanın yıkımı tamamlandıktan sonra yeni binanın inşaatına başlanacak. Balgöç Orhangazi Şube Başkanı Hüseyin Ali Yetim, yeni yapılacak projenin kendilerini heyecanlandırdığını belirterek, “Böyle bir projenin ilçemize kazandırılacak olması bizleri de mutlu etmektedir” dedi.
Yıkım sonrasında açıklama yapan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, “Büyükşehir Belediyemizin de desteği ile yapılacak olan Yeni Balgöç binamızın inşaatına ara vermeden başlamak istiyoruz. İhaleleri yapılan ve yıkım sonrasında iş teslimi yapılacak yeni binamızı 2017 yılının sonunda tamamlayıp hizmete sokmayı planlıyoruz” dedi. Çağlayan, Balgöç projesinin içerisinde lokal, misafirhane ile alt katında işletmeler için dükkanlar bulunacak bir kompleks olacağını da belirtti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat