Loading...

İncir’e ihracat yolu açıldı

Bursa 6 Ağustos 2018 13:32
Videoyu Aç İncir’e ihracat yolu açıldı
A
a

Siyah İncir üreticilerinin beklediği müjdeli haber AK Parti Milletvekili Zafer Işık’tan geldi. Işık, “Üreticilerimiz için gerekli izin komisyondan çıkmıştır. Hayırlısı olsun” dedi.

Üreticiler; Bursa'nın dünyaca ünlü siyah incirini, olgunlaştığı halde izin çıkmadığı için toplayamıyordu. Konuyu yakından takip eden AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, üreticilerin incirlerini toplayıp, ihracat yapabileceklerinin müjdesini verdi. Bu yıl geçtiğimiz yıla nazaran 20 gün erken olgunlaşan Bursa'nın dünyaca ünlü siyah inciri, Ekonomi Bakanlığı’ndan ihracat izni çıkmadığı için firmalar tarafından alınamıyordu. Türkiye'ye milyonlarca dolar döviz kazandıracak olan siyah incir ihraç edilemiyordu. Malını satamayan üreticiler ise yetkililerin bu duruma çözüm sağlamasını istemişlerdi.
 
‘İRADEMİZİ GÖSTERDİK’
 
AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Bu yıl sıcak havanın da etkisi ile siyah incir vaktinden önce olgunlaştı. Tabii üreticiler erken olgunlaşan malını izni olmadığı için toplayamamış ve satamamıştı. Bu konuda oluşturulan komisyonun toplanma tarihi daha ilerleyen zamanlarda olacaktı ancak üreticilerimizden gelen talep doğrultusunda devreye girerek irademizi gösterdik ve toplantıyı gerçekleştirerek gerekli izni incir üreticilerine sağlamış olduk. Üreticilerimiz bugünden itibaren mallarını toplayıp ihracat yapabilecekler. Bu konuda İl Tarım Müdürlüğü başta olmak üzere komisyonda görevli tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat