İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği kongresi yapıldı

İnegöl 30 Ekim 2016 19:50
Videoyu Aç İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği kongresi yapıldı
A
a

İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği kongresi yapıldı

Mevcut İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz, görevini Mehmet Erim’e devretti. Kongre İnegöl Ertuğrul Gazi Dernek Lokalinde saat 20.00’de düzenlendi. Kongreye, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar ve yönetimi, Erbakan Vakfı Bursa Teşkilat başkanı Gazeteci Yazar Hasan Karabulut, Erbakan vakfı Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Şahinler, Erbakan Vakfı İnegöl İlçe Başkan Yardımcısı Fahri Uslu, Erbakan Vakfı Yenişehir İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Ataç, Saadet Partisi İnegöl İlçe Yönetim Kurulu üyesi, Fahrettin Bayraktar, MHP İlçe yönetim kurulu üyeleri, dernek ve oda başkanları ile çok sayıda davetli katıldı. Divan Başkanlığına Ekrem Mazlum ve üyeliklerine Sedat Öpçiner ve Ümit Aybil seçilmesinin ardından, İstiklal Marşı okundu.
     Türkiye’de ses getirdik
 Teşekkür konuşması yapan İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz ; ‘’Ertuğrul Gazi Derneğinde başkan olmak gerçekten büyük bir şeref ve onurdur. Ben geriye dönüp baktığımda her hafta bir program yapmışız. Zaman içinde yönetimde değişimler oldu ama hakikaten güzel işler başardık. Yapılan işler İnegöl ve Türkiye çapında ses getirdi. Diriliş dizisinin oyuncuları ilk defa Türkiye'de bizim derneğimiz vasıtasıyla İnegöl’de ilk programlarınıyaptılar. Bayırbucak Türkmenlerine yaptığımız yardım da Türkiye çapında ses getirdi. Bunların dışında çeşitli kültürel programlar düzenledik. Her sene Ertuğrul Gaziyi anma şölenlerini bu sene biraz daha farklı yaptık. Bu işler sadece yönetim kurulu ile değil gençlik kolları ve kadın kollarının çabasıyla, üyelerimizin azmiyle yapıldı. Ben hepsine çok teşekkür ediyorum. Ben şahsi destek olan İnegöl Belediye Başkan’ı Alinur Aktaş’a teşekkür ediyorum desteklerinden dolayı. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Kültür bakanlığımız, muhtarlarımız, STK ve Derneklerimize de teşekkür ediyorum. Her genel seçimlerde bizlere gelen ve değer verdilerini gösteren siyasi partilere de teşekkür ediyorum. Kısa özetlemek gerekirse çok güzel şeyler oldu. Ertuğrul Gazi Derneği geçmişimiz ve geleceğimiz arasın da bir köprüdür. Biz bu geleneği bu güne taşıdık. Katılan ve destek olan herkese teşekkür ediyorum‘’ dedi.  
Ardından Faaliyet raporu, mali rapor ve denetleme kurulu raporu okundu oylama sonrasında ibra edildi. İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban; Az önce sevgili başkanım işlerden icraatlardan bahsettiler. Alınlarının akıyla da bu işin içinden çıktılar. Daha sonra gelecek olanlarda bu işi bu çizgide devam ettirecekler. Belediye hepimizin belediyesi. Kapımızı kim çalmışsa bizde elimizden geleni yapıyoruz, ihtiyaçlar varsa belediye ile diğer kurumlar ile karşılanır. Dernekçiliğin ne kadar zor olduğunu bizzat görev almasam da içinde olduğumuz için iyi kötü görüyoruz. Çok büyük bir meşakkat gerekiyor. İşin maddi boyutundan ziyade çok kafa yormak gerekiyor. Ben bundan önce görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek yönetime başarılar diliyor, tebrik ediyorum’’ dedi.
Yeni Yönetim iş Başında
 Konuşmaların ardından açık oylama ile yapılan seçim sonucunda, üyelerin oybirliği ile İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanlığı görevine Mehmet Erim getirildi. Yönetim kurulu üyeliklerine ise Cihan Demirtaş, Özkan Yavuz, Fikri Erim, Sabri Güden, Fatih Demircan, Mustafa Çelik, Uğur Acar, Hasan Budak, İsmail Çimen, Adem Fıçıcı, Neşe Turhal, Mutlu Bal seçilirken denetleme kuruluna İrfan Bayram,Murat Dere ve Selahaddin Dumanlar getirildi.
Derneğimizi daha İyi Yerlere Taşıyacağız
Seçimin sonucunda teşekkür konuşması yapan İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneğinin yeni Başkanı Mehmet Erim ;
“Öncelikle Mehmet Yılmaz beye ve yönetimine bu güne kadar yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Derneğimizin ileri gelenleri ve gönül daşlarımızın teveccühü ile bizleri bu göreve layık görmüşlerdir kedilerine ve tüm gönül daşlarıma huzurunuzda teşekkür ediyorum. İşimiz zor, yolumuz çetin. Bunun bilincinde olarak bu yola çıktık sizlerin de dualarını bekliyoruz. Derneğimiz kurulduğu günden bu güne geçen 18 yıl boyunca gerek İnegöl, gerek İnegöl dışında hatta yurtdışında ses getiren konuşulan bir dernek olmuştur. İnşallah derneğimizi şimdi kurulacak olan yönetim ile birlikte 20. Yılına taşıyacak ve umarız ki sizler ve yönetim kurulunda ki arkadaşlarımız derneğimizi şimdi ki durumundan daha iyi yerlere ulaştıracağız” dedi.
Konfederasyon üyelerinin belirlenmesinin ardından katılımcılara Aşure ikramı yapıldı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat