İnegöl il oluyor mu?

Bursa 7 Eylül 2016 21:45
Videoyu Aç İnegöl il oluyor mu?
A
a

OHAL kapsamında çıkarılacak Kanun Hükmünde Kararname ile 38 ilçenin il olacağı haberleri İnegöl’de büyük heyecana neden oldu. Uzun yıllardır süre gelen il olma hayaline ilk kez bu kadar yakın olan İnegöl halkının beklentisini Başkan Alinur Aktaş ile görüştük.

Başkan Aktaş, konu ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. “Tabii ki de il olmayı ilçe halkımız gibi ben de isterim” diyerek sözlerine başlayan Aktaş, “İnegöl bilindiği gibi sanayisi, nüfusu, ekonomisi ile bugün 40 ilimizden daha fazla potansiyele sahip. Bu gerçeği herkes iyi biliyor. Türkiye’de ekonomi gücü olarak 19. sıradayız. Bu bile birçok şeyi ifade ediyor aslında” dedi.

‘DAHA HIZLI SONUÇ ALACAĞIZ’

Bugüne kadar ilçenin beklentilerini hep dillendirdiklerini ifade eden Başkan Aktaş, “İnegöl’ün il olması demek, kentimizde bir üniversitenin yer alması demek. Bugüne kadar bunu hep istedik. Biliyorsunuz Bütünşehir yasası ile 17 ilçenin tamamı göz önüne alınarak planlamalar yapılıyor. Ancak il olmamız durumunda İnegöl’ün planlarını merkezden yapacak ve daha hızlı sonuca ulaşabileceğiz. İl olmak her açıdan İnegöl’ün önünü açacaktır” dedi.

‘14 YIL DA HİÇ OLMADI AMA...’

14 yıllık AK Parti iktidarı süresince hiç bir ilçenin il yapılmadığına da değinen Başkan Aktaş, “Hükümetimiz 14 yıllık iktidarı süresince bugüne dek hiç bir ilçeyi il yapmadı. Ancak OHAL kapsamında çeşitli güvenlik önlemleri ve tasarrufları için yeni bir yasanın hazırlandığını ve bu yasanın içinde İnegöl’ün de yer aldığı bilgisini bizler de Ankara’dan aldık. Tabii başta bir İnegöllü olarak böyle bir şeyi istememek mümkün değil. Ancak şu da bir gerçek bir ilçenin il olması siyaseten mutluluk getirecek diye bir kaide yok. Ben İnegöl Belediye Başkanı olarak ilçenin hayali olan il olma isteğinin gerçeğe dönüşmesini arzu ediyorum” dedi. Başkan Aktaş, 2 OSB’ye sahip Türkiye’nin 40 ilinden daha güçlü ve canlı bir ekonomik gücü olan İnegöl’ün kesinlikle il olmayı hak ettiğini vurgulayarak gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi. 
 
1000
icon
melih koç 9 Eylül 2016 10:38

bence olamaz nedeni büyükşehire bağlandı bursa belediyesine merkeze bağlandıktan sonra ekonımik olarak katkı sağladı bu yüzden dolayı recep Altepe inegölü il yaptırtmaz gibi geliyor bana keşke il olsa sosyolojik ve ekonomik olarak çok katkı sağlar ama bana ütopik gibi geliyor

0 0 Cevap Yaz
Adnan Durgut 8 Eylül 2016 13:22

olsun tbikide isteriz

0 2 Cevap Yaz
Hüseyin 8 Eylül 2016 10:55

İşşşşte budur!!!Sonunda olacak inşaallah.

1 1 Cevap Yaz
ahmet 8 Eylül 2016 01:33

papazı çevir sor o bile yüzyılda bir böyle fırsat gelir 300binin tümü kazanır der... bursa altepeye yalvar tanımadigin adam mi yapsin... inegollu yapsin inegol kazansin....

2 2 Cevap Yaz
Serkan tasdemir 8 Eylül 2016 01:06

İnegöl ümuze çok faydalı olur inşallah

0 1 Cevap Yaz
Saim 8 Eylül 2016 00:57

İNEGÖLE VE İNEGÖL HALKINA HAYIRLI OLSUN

0 3 Cevap Yaz
Murat 8 Eylül 2016 00:22

İl olması demek daha cok gurcuye iş demek kendı yardakcılarına para demek hikmet sahının mirasını yımeyı bırakta icraat yap

4 13 Cevap Yaz
cemalettin

Murat senin gürcülerle bir sorunun mu var.gürcüler inegöl de olmasaydi senin gibileri aç kalurlardi. Birde İnegölü İnegöl yapan gürcülerdir.

6 2
SAMET

GECEN YILLAR BLD BASKANLIĞI YAPTINIZDA NE DU ET GURCU VAR BASINDA ????

1 0
Mustafa 8 Eylül 2016 00:10

Hadi hayırlısı bakalım. Neden olmasın?

1 2 Cevap Yaz
Ismail şerifogullari 7 Eylül 2016 23:48

Büyük il büyük başkan ali nur Aktaş hayırlıolsun

6 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat