İnegöl kışa hazır

İnegöl 1 Aralık 2016 16:38
Videoyu Aç İnegöl kışa hazır
A
a

Bursa'nın İnegöl ilçesinde belediye ekipleri karla mücadele hazırlıklarını tamamladı.

 Toplam 46 iş makinesi ve personelle 116 mahallede karla mücadele çalışması yürütülecek. İnegöl  Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, her vardiyada 25 kişi olacak şekilde personelin karla  mücadeleye hazır olduğunu söyledi.

İLÇEMİZ BÜYÜK BİR ŞEHİR
Kansu, ayrıca doğu ve batı şantiyelerine bağlı olan kırsal mahallelerde acil müdahalede bulunmak için 10'ar kişilik ekiplerin hazır olduğunu bildirdi. Kış şartlarına önlem olarak  600 ton kaya tuzu ve 500 ton kumun hazır tutulduğunu belirten Kansu, “Ekiplerimiz gece ve gündüz olarak organize edilmiş olup, vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Büyükşehir ile  birlikte işbirliği  içinde karla mücadele etkili bir şekilde yapılacaktır. Özellikle dağ mahallelerinde  yol  kapanmalarına karşı elimizden gelen desteği ve çözümü üreteceğiz. Hiç bir hemşehrimiz mağdur edilmemeye gayret gösterilecektir. İlçemiz büyük bir şehir. Bundan dolayı her yere aynı anda ulaşmamız mümkün olamayabiliyor. Vatandaşlarımız sorunlu yerlere eninde sonunda ulaşacağımızı bilsinler” dedi.
 
“DİKKATLİ OLMALARINI  RİCA EDİYORUM”
16 adet kamyon, 7 adet kazıcı yükleyici, 3 adet yükleyici, 3 adet greyder, 2 adet tuzlama aracı, 5 adet ekip aracı ile hizmet vereceklerini aktaran Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, “Yoğun çalışma ve mücadelemize rağmen yayaların ve araçlarıyla trafiğe çıkan vatandaşlarımızın son derece dikkatli olmalarını  rica ediyorum” şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediyesi İnegöl Şantiyesi Şefi Erdal Toktaş ise, büyükşehir şantiyesinde 300 ton tuz stokunun bulunduğunu belirterek, 4 greyder, 3 kepçe ve 1 adet önden bıçaklı kepçe, tuzlama kamyonları ile hizmet vereceklerini bildirdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat