İnegöllüler rahatlayacak

İnegöl 18 Ekim 2016 16:39
A
a

İnegöl ilçesinde Kulaca ve Alibeyköy mahalleleri girişine yapılan köprülü kavşak hizmete açıldı. 2016 Mart ayında çalışmalarına başlanan kavşak 8 ayda bitirilip hizmete açıldı.

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’in teşebbüsüyle Bursa-Ankara karayolu üzerine yapılan köprülü kavşak törenle açıldı. İnegöl´ün doğu girişinde yer alan iki mahallenin kara yoluna geçişini sağlayan kavşakla kazaların önüne geçilmesi hedefleniyor. 2016 Mart ayında çalışmalarına başlanan kavşak 8 ayda bitirilip hizmete açıldı.
‘‘MİLLETİMİZDEN TALEPLERİMİZİ ALIYOR VE HAYATA GEÇİRİYORUZ’’
Milletvekili Hüseyin Şahin, “Bizim için mutlu bir gün. Söz vermek zordur, ama vaadini tutmak daha da zordur. Biz seçim çalışmaları yaparken, İnegöl’ümüzün en güzel yerleşim yeri olan Kulaca’da, 700 yıl önce kuruluşun temellerinin atıldığı topraklarda söz verdik. Ankara yolundan Kulaca’ya girerken yolun kalite standardını artıracağız. İçme suyu ve kanalizasyonu da daha kaliteli hale getireceğiz. Ankara yolundan Kulaca’ya dönüş istikametinin yanı sıra Alibeyköy’ü de işin içine katarak bir köprülü kavşak inşa edeceğiz diye vaatte bulundu. Devletin güçlü yapısıyla bugün köprülü kavşağı açtık. Milletimize vermiş olduğumuz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah daha kaliteli hizmetleri hep beraber göreceğiz. Trafik kazalarının geride kaldığı günler görüyoruz. Daha temiz havamız da olacak. Durmayan her araç bizim havamızı daha az kirletiyor. İki köyümüze de hayırlı olsun. Allah bizlere bu hizmetlerin açılmasında yön veren cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Biz AK Parti olarak ulaşım hizmetleriyle anılır hale geldik. Başbakanımızın bakanlığı döneminde bu projede imzası vardı. Allah ondan da razı olsun. Biz milletimizden taleplerimizi alıyor ve hayata geçiriyoruz” dedi.
KAZASIZ YOLCULUKLAR
Avarlar kavşağı hakkında da bilgi veren Hüseyin Şahin, “Orada toprak dolgu yapılacak. Ankara’dan ve Bursa’dan gelenler üzerinden yükselerek geçecek. Zeminde bir takım aksaklıklar yaşandı. 15 metre derinliğinde 2500 tane beton kazık çakıldı. Ondan uzuyor. Burayı yapmadan toprak doldurursak çöker. Yaptığımızın bir anlamı olmaz. Müteahhit firmanın beyanı, sene sonuna kadar biteceği şeklinde” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri köprülü kavşaktan geçen araçlara el sallayarak kazasız yolculuklar diledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR


Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat