İNTARF kapılarını açıyor

İnegöl 16 Eylül 2016 20:13
Videoyu Aç İNTARF kapılarını açıyor
A
a

İnegöl Tarım Fuarı (İNTARF), 24-27 Eylül 2016 tarihleri arasında sektör temsilcilerini bir araya getirecek.

İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, İnegöl Ziraat Odası, İnegöl Muhtarlar Derneği Başkanlığı, Yağlı Tohumlar Kooperatifi, Süt Üreticileri Birliği, Meyve Üreticileri Birliği, Tarım Kredi Kooperatifi Birliği, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği temsilcileri, fuar bünyesinde stant açacak 20 kırsal mahallenin muhtarları ile MODEF yetkilileri katıldı.
4 GÜN SÜRECEK
Toplantıda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, “Fuarımızı İnegöl Belediyesi, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, İnegöl İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İnegöl Ziraat Odası ile birlikte MODEF çatısı altında gerçekleştireceğiz. Fuarımız 4 gün boyunca sabah saat 10.00’da açılacak, akşam da saat 23.00’de kapanacaktır. Fuar takvimine kayıtlı olması hasebiyle fuarımıza ilgi ve alakanın üst seviyede olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.
PANELLER VAR
Fuar bünyesinde sektör ile alakalı iki panelin düzenleneceğini belirten Yiğit, “İlk panelimizi fuar açılışına müteakip 'Kırsal Kalkınma' adı altında yapacağız. Bu panele İlçe Gıda Tarım, Hayvancılık Müdürü Mahmut Doğru ile Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Bursa İl Koordinatörü Ömer Berksun ve Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Uzmanı Sonay Demiryürek konuşmacı olarak katılacak. İkinci panelimiz de 'İnegöl’de Tarım Ürünleri İhracatı' adı altında olacak. Bu panelimize de Bursa Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçılar Birliği Başkanı Prof. Dr. Senih Yazgan, Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Osman Barbaros Kemer konuşmacı olarak katılacak. Panelin akabinde Tarım Ürünleri Ödül törenine geçerek, elma, armut, şeftali, çilek, ayçekirdeği ve damızlık sığır alanında dereceye giren üreticilere ödüllerini takdim edeceğiz” dedi.
KURALAR ÇEKİLDİ
Tarım Fuarında açılacak stant yerlerinin kırsal kalkınma mahalleri muhtarları tarafından çekilen kura ile belirlendiğini belirten Yiğit, “İsaören, Halhalca, Kayapınar, Deydinler, Hocaköy, Turgutalpköy, Kurşunlu, Cerrah, Edebey, Dipsizgöl, Çitli, Ortaköy, Doğanyurdu, Hamamlı, Paşaören, Alibeyköy, Sarıpınar, Boğazköy, Şehitler ve Şipali Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri fuar kapsamında üretici stantları açacaklar” şeklinde konuştu.
"İnegöl’ün mobilyası ile ön plana çıktığı gibi tarım sektörünün de, topraklarımız ve arazimiz müsait olduğu için ön plana çıkmasını istiyoruz" diyen Yiğit şöyle devam etti:
"Ziraat Odasının, Ticaret ve Sanayi Odasının, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün gayreti ve destekleri tarımı daha fazla ön plana çıkarmak, tarım ihracatını ve tarım gelirlerini daha fazla artırmak içindir. Tarım Fuarımızın şimdiden hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat