İş güvenliği uzmanlığı sınav sonuçları belli oldu

Bursa 21 Aralık 2016 15:01
Videoyu Aç İş güvenliği uzmanlığı sınav sonuçları belli oldu
A
a

Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda yapılan iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine katılan Selçuk Sakarya, ÖSYM’nin yaptığı işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı 2. dönem sınavlarında birinci oldu.

ÖSYM’nin internet sayfasından açıklanan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı 2. dönem sınav sonuçlarına göre,  eğitimini Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler MYO’da alan Selçuk Sakarya, 50 sorunun 47’sini doğru yanıtlayarak C sınıfı iş güvenliği uzmanlığında birinci  oldu.

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİMİ
Teknik  Bilimler MYO  Müdürü ve İş Güvenliği  Eğitim  Birimi İdari  Koordinatörü  Prof. Dr. Mehmet Karahan, ülkemizin  önde  gelen  üniversitelerinden biri olarak "iş güvenliği uzmanlığı eğitimi" alanında sorumlu olduklarını, yetki alarak bu konuda eğitimler vermeye başladıklarını söyledi.
Sınav birincisi Selçuk Sakarya ise hocaların ilgisi ve yol göstermesinin başarısında önemli rolü olduğunu belirterek, iş güvenliği uzmanı olmak isteyenlere kurslarda dersleri iyi takip etmeleri ve ilgili mevzuatı incelemeleri tavsiyesinde bulundu.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat