İsim benzerliği bela oldu

Bursa 8 Kasım 2016 17:22
Videoyu Aç İsim benzerliği bela oldu
A
a

Bursalı eski siyasetçilerden Nurettin Oruç'un, 15 Temmuz darbe girişimini yönettiği öne sürülen beşinci isim ile olan benzerliği yüzünden başı dertte. FETÖ darbe soruşturması kapsamında Adil Öksüz ve Hakan Çiçek’in ardından Akıncılar Üssü’nün yakınlarında yakalanan sivil bir kişinin darbeyi yönetenlerin başında geldiği ve isminin Nurettin Oruç olduğu belirlendi.

Bursalı eski siyasetçilerden Nurettin Oruç'un, 15 Temmuz darbe girişimini yönettiği öne sürülen beşinci isim ile olan benzerliği yüzünden başı dertte. FETÖ darbe soruşturması kapsamında Adil Öksüz ve Hakan Çiçek’in ardından Akıncılar Üssü’nün yakınlarında yakalanan sivil bir kişinin darbeyi yönetenlerin başında geldiği ve isminin Nurettin Oruç olduğu belirlendi. Bir dönem Doğru Yol Partisi’nden İl Genel Meclisi Üyeliği yapan, aynı dönemde Avrupa Konseyi, Yerel Bölgesel Yönetimler Meclisi Türkiye Temsilciliği görevini de üstlenen Bursalı Nurettin Oruç, geçtiğimiz günlerde fotoğraflarını haber sitelerinde görünce neye uğradığını şaşardı. Fotoğrafları haber sitelerinde kullanılan Nurettin Oruç, derhal polis merkezine gitti. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Oruç'a “Bizim açımızdan bir sorun yok, aranmıyorsunuz” cevabını verdi. Ancak Oruç'un telefonları susmuyor ve her tanıdığına kendini anlatmaya çalışıyor.
“BENİM PROFİL FOTOĞRAFIM”
Nurettin Oruç, ulusal gazeteler de dahil olmak üzere, tüm basın kuruluşlarına tek tek mail atıyor. Oruç attığı mailde şunları yazıyor: ‘Akıncılar Üssün’nde 5 FETÖ’cü sivil’ başlıklı haberinizde Nurettin Oruç ismi geçmekte ve bir fotoğraf yayınlanmaktadır. Bu fotoğraf benim şahsıma aittir ve Twitter adresimdeki profil fotoğrafımdır. Adı geçen kişiyle isim benzerliği dolayısıyla fotoğrafım yanlışlıkla kullanılmış olabilir. Konunun araştırılarak düzeltilmesini istiyorum.
 “PERİŞAN HALDEYİZ”
Delinin biri kuyuya taş attı diyen Oruç, “Tüm haber sitelerine ve kanallarına ulaşmaya çalışıyorum. Hatayı düzeltmeye çalışıyorum” dedi.  Oruç, hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak yasal sürecin başladığını da belirterek, “Ben ve ailem 4 gündür perişan haldeyiz. Telefonlarımız susmuyor. Biz Cumhuriyet'ten vazgeçmeyen insanlarız. Böyle bir oluşumun içinde isim benzerliği yüzünden fotoğraflarım yer aldı. Bunun bir an önce düzeltilmesini istiyorum” diye konuştu.
1000
icon
Hikmet alb 8 Kasım 2016 21:37

DEĞERLİ ARKADAŞIM GEÇMİŞ OLSUN

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat