İstanbul-İzmir Otoyolunun 2/3'ü bitti. Bursa etabının çoğu biterken otoyolda 2020 yılında tamamıyla ulaşım sağlanabilecek

Türkiye 15 Eylül 2016 19:27
Videoyu Aç İstanbul-İzmir Otoyolunun 2/3'ü bitti. Bursa etabının çoğu biterken otoyolda 2020 yılında tamamıyla ulaşım sağlanabilecek
A
a

Yapım süresi 7 yıl olarak belirlenen İstanbul-İzmir Otoyolu’ndaki çalışmaların üçte ikisi tamamlanırken, Gebze-Bursa arasındaki bölümün yüzde 91’i bitirildi.

Cumhuriyet tarihinin en pahalı yatırımı olarak tanımlanan İstanbul-İzmir Otoyolu’nda çalışmalar aralıksız devam ediyor. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre, yatırım tutarı 10 milyar 51 milyon 882 bin lira civarında olan projenin üçte ikilik bölümü tamamlandı. İstanbul-İzmir arasında ulaşımı 3,5 saate indirecek projede körfez geçişini sağlayan Osmangazi Köprüsü Ramazan Bayramı öncesi devreye sokulmuştu.
BURSA ETABININ YÜZDE 91 TAMAM!
Toplam uzunluğu 433 kilometre olan otoyolun Gebze-Bursa arasındaki bitirilme oranının yüzde 91 olduğu bildirilirken, kalan bölümlerde çalışmaların aralıksız devam ettiği öğrenildi. Yap-işlet-devret projesi kapsamında yapılan otoyolda, Bursa’nın diğer bölgelerindeki çalışmaların da büyük bölümünün tamamlandığı ifade edildi. Projenin bitiriliş tarihi 2020 olarak belirlenirken, yapım çalışmalarının erken tamamlanması halinde, bu tarihten önce kesintisiz ulaşımın sağlanabileceği öne sürüldü.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat