Loading...

İstasyon Caddesi’Ndeki Kazı Ve Döşeme Çalışmalarında Sona Gelindi

Türkiye 13 Ekim 2017 15:51
Videoyu Aç İstasyon Caddesi’Ndeki Kazı Ve Döşeme Çalışmalarında Sona Gelindi
A
a

Muş'ta Devam Alt Yapı Projesi Kapsamında İstasyon Caddesinde Yapılan Kazı Ve Döşeme Çalışmaları Tamamlanma Aşamasına Geldi

Muş’ta devam eden altyapı projesi kapsamında İstasyon Caddesi’nde yapılan kazı ve döşeme çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.
Muş Belediyesi ekipleri, caddenin sağ şeridinde yaptıkları gibi sol şeridi de asfalt kaplama yapmak için hazırlıklarını yapıyor. Kentin içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının tamamen yenilenmesi için başlatılan çalışmalar son hız devam ediyor. Yaklaşık 15 noktada çalışma yürüten ekipler, şehrin en büyük sorununu tamamen ortadan kaldırmak için özverili bir çalışma sergiliyor.
Vatandaşların yoğun olarak kullandığı İstasyon Caddesi’nde başlatılan kazı çalışması tamamlanma aşamasına getirildi. Parsel bağlantılarının da yapıldığı caddenin sol şeridinin geçici asfaltla kaplanması için hazırlıklar yapılıyor. Vatandaşların toz, duman ve tahribatlardan fazla etkilenmemesi için bu yıl pansuman çözümlerle yapılacak olan İstasyon Caddesi’nin üst yapısı, gelecek yıl tamamen yenilenecek.
Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, “Altyapı projesi kapsamında bu yıl başlattığımız çalışmalar aralıksız devam ediyor. Şu an itibariyle ilimizin birçok bölgesinde kazı ve döşeme çalışmaları yapılıyor. Özellikle İstasyon Caddesi’ndeki çalışmaları çok önemsiyoruz ve titizlikle takip ediyoruz. Vatandaşların yoğunlukta olduğu caddenin kazı ve döşeme çalışmalarının bir an önce tamamlanması için birçok ekibi buraya yönlendirdik. Herhangi bir sorun yaşanmadan kazı çalışmalarının tamamlandığı bölgeleri geçici asfaltla kaplamak için hazırlık yapıyoruz” dedi.
Yaklaşık üç aydır İstasyon Caddesi’nde çalışmaların devam ettiğini kaydeden Başkan Asya, “İstasyon Caddesi, altyapı projesinin en sıkıntılı şekilde ilerlediği yerlerin başında geliyor. Araçların ve vatandaşların ağırlıklı olarak kullandığı bu yolda ister istemez bazı aksaklıklar olabiliyor. Sağ şeritteki çalışmaları tamamlayarak geçici asfaltla kapladık. Sol şeritte başlatılan kazı ve döşeme çalışmaları da tamamlanma aşamasına geldi. Parsel bağlantılarının da tamamlanması ile bu caddenin asfaltını dökerek rahat bir nefes almış olacağız. İstasyon Caddesi’nin üst yapısı için hazırladığımız projeyi bu yıl uygulayamıyoruz. Çünkü kazı ve döşeme çalışmalarından dolayı yolun sıkışmasının tamamen sağlanması lazım. Aksi takdirde yapılacak çalışmanın herhangi bir anlamı olmaz. Kalıcı bir eser ortaya çıkarmak için buna katlanmamız lazım. Bu süre içerisinde vatandaşlarımızın toz, duman ve yol tahribatlarından fazla etkilenmemesi için bu yıl geçici olarak yapacağımız İstasyon Caddesi’ni gelecek yıl ilkbaharda bir bütün olarak yenileyeceğiz” ifadelerini kullandı.
Altyapı projesinin önemine dikkat çeken Başkan Feyat Asya, “Biz altyapı projesini başlattığımız ilk günden beri kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik yaptığımız her açıklamada halkımızdan destek istediğimizi belirtiyoruz. Çok büyük bir proje yürütüyoruz ve haliyle vatandaşlarımızın da bunu bilerek anlayış göstermesini bekliyoruz. Dolayısıyla halkımızın desteğine, sabrına ve metanetine ihtiyaç duyduğumuzu yineliyoruz. Allah’ın izniyle elbirliği ile ilimizi hak ettiği yere taşıyacağız” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat