İstihdamın kapısını Yıldırım aralıyor

Yıldırım 4 Ekim 2016 19:53
Videoyu Aç İstihdamın kapısını Yıldırım aralıyor
A
a

Yıldırım Belediyesi, istihdam masasıyla işveren ve işçiyi karşı karşıya getirirken Başkan Edebali, iş sahibi olmak isteyen 12 bin kişiden 6 bin 500’ünü firmalara yönlendirdiklerini söyledi.

Hizmet masalarıyla Yıldırımlıların tüm ihtiyaçlarına anında yanıt veren Yıldırım Belediyesi, İstihdam Masası ile iş arayan vatandaşların yardımına koşuyor.
Yıldırımlılara etkin, verimli ve kaliteli hizmetler sunan Yıldırım Belediyesi, İstihdam Masası ile önemli çalışmalara imza atarak çeşitli nedenlerden dolayı işinden ayrılmak zorunda kalmasına rağmen iş hayatını sürdürmek isteyen vatandaşların iş bulmalarında kolaylık sağlıyor. Yıldırımlılara en hızlı ve kaliteli şekilde hizmet vermek için çalıştıklarını aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Belediyeciliğin ana unsurlarından olan sosyal belediyecilik kapsamında etkin, verimli ve kaliteli hizmet sunmanın yolunun insanlarımızı yakından tanıyarak, onların ihtiyaçlarını bilerek bu kapsamada proje geliştirmekten geçtiği bilinciyle çalışıyoruz. Sosyal çalışmalarımızın yanı sıra vatandaşlarımızın istihdamına katkı sağlayarak, insanlarımızın evlerine ekmek götürmesine yardımcı oluyoruz” dedi.
‘750 VATANDAŞIN YARASINA MERHEM OLUNDU’
İstihdam Masası’na ise iki buçuk yıl boyunca 12 bin 100 başvuru yapıldığını ve bunların 6 bin 530’unun firmalara yönlendirildiğini de aktaran Başkan Edebali, “İstihdam Masasında görevli personellerimiz hizmet binamıza gelen vatandaşlarımızla birebir görüşüyor. İş arayan hemşerilerimizi ilgili çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmalara yönlendirerek 750 hemşehrimizin iş sahibi olmasını sağladık. İşveren ile çalışmak isteyen hemşerilerimizi bir araya getirerek adeta aracılık yapıyoruz. Yine meslek edindirme kurslarımızla hemşerilerimizin meslek sahibi olmasına katkı sağlıyoruz” diye konuştu. Yıldırım’da işsizlik yaşayan vatandaşların öncelikli olarak Yıldırım Belediyesi İstihdam Masasına başvurmalarını gerektiğinin önemine dikkat çeken Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Konusunda uzman görevli arkadaşlarımız başvuru yapan vatandaşlarımızın niteliklerine uygun iş olanaklarını anında araştırarak yanıt veriyor. Bu vesileyle günümüzün kanayan yarasına çözüm bulmak için hizmetlerimizi aksatmadan devam ettiriyoruz” dedi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat