İTSO'dan Savcı Çelenk’e ziyaret

İnegöl 2 Kasım 2016 15:08
Videoyu Aç İTSO'dan Savcı Çelenk’e ziyaret
A
a

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetim kurulu, Rize Cumhuriyet Savcılığı'ndan İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı’na tayin olan Mustafa Çelenk'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan İTSO Başkanı Metin Anıl, İnegöl'ün dinamik bir ekonomiye sahip olduğunu ve örnek bir yerleşim merkezi olduğunu söyledi. İnegöl'ün yıllık 1 milyar doların üzerinde dış ticaret yaptığını ve her yıl dış ticaret fazlası verdiğini söyleyen Metin Anıl, "İnegöl'de işsizlik eksi seviyelerdedir. Türkiye'nin ilk ilçe OSB'si ve Mobilya İhtisas OSB'si de ilçemizde kurulmuştur. Bunlara ilaveten Yenice Sanayi Bölgesi bir süre önce Islah OSB statüsü kazandı ve Cerrah Sanayi Bölgesi'nde de Islah OSB çalışmaları sürüyor" dedi.
“ÇÜNKÜ İNEGÖL'DE HERKESİN İŞİ VE AŞI VAR”
İnegöl'de çevre yatırımlarının yıllar önce tamamlandığını, Türkiye'nin sanayi atıkları ile mesken atıklarının aynı anda arıtıldığı tesise sahip olduklarını vurgulayan Başkan Metin Anıl, İnegöl Gümrüğü'nün de 3 yıl önce hizmete girdiğini anlattı. İnegöl'de mobilya, tekstil ve makine sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların ülke için çalıştığını anlatan Metin Anıl, "İlçemizde nüfus yoğunluğu göz önüne alındığında, önemli asayiş meselesi bulunmuyor. Çünkü İnegöl'de herkesin işi ve aşı var" dedi.
Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, İnegöl'de görev yaptığı için mutlu olduğunu söyleyerek, "Görev yaptığım süre içinde İnegöl'ün huzurlu bir yer olması için ve adaletin tesisi için elimden gelen gayreti göstereceğim" dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat