Loading...

İzmit Belediyesinden Duyuru

Türkiye 17 Nisan 2018 10:38
A
a
İzmit Belediyesinden yapılan açıklamada ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticaretinde yetki belgesi zorunlu olduğu ve yetki belgesi olmayan işletmelere işyeri açma ve çalışma ruhsatı verilmeyeceği açıklandı.
İzmit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünden tarafından ikinci el kara taşıtlarının ticareti ile ilgili açıklama yapıldı. Yürürlüğe giren ‘İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik’ gereği, yetki belgesi olmayan işletmelere işyeri açma ve çalışma ruhsatı verilmeyeceği belirtildi.
Müdürlük tarafından yapılan açıklamada, “Yetki belgesi verilmesinde aranan şartları taşıdığı anlaşılan işletmelere yetki belgesi 13.05.2018 tarihinden itibaren Ticaret İl Müdürlüklerince İkinci El Motorlu Kara Taşıtı Bilgi sistemi üzerinden verilmeye başlanacak. Bu tarihe kadar yetki belgesi verilmeyeceğinden yönetmeliğin 22’nci maddesinin uygulaması 13.05.2018 tarihinden itibaren mümkün olacaktır. İkinci el motorlu kara taşıtlarının ticareti faaliyetini gösteren esnaflar 13.05.2018 tarihinden önce İzmit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne gelerek ruhsatlarını almaları gerekiyor. Aksi taktirde Ticaret İl Müdürlüklerinden yetki belgesi olmayan işyerlerine ruhsat verilmeyecek” dendi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat