İznik'in İlk özel koleji açıldı

İznik 21 Eylül 2016 23:20
Videoyu Aç İznik'in İlk özel koleji açıldı
A
a

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Açılışı ve İlköğretim Haftası nedeniyle İznik'te bir ilk olan ve yeni açılan Özel Büke Kolejini ziyaret ederek hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Osman Sargın ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hıştıroğlu'nu İznik Özel Büke Okulları Müdürü Ahmet Çalışkan, okul kurucuları Selçuk Demirel, Filiz Demircan Alpay ve okul öğretmenleri karşıladı. Başkan Sargın, yeni eğitim ve öğretim yılında hizmete giren İznik Özel Büke Kolejini gezerek, yetkililerden bilgi aldı.
ÇORBAYI KAŞIKLADI
Sargın, sınıflara girerek öğrencilere başarılar dilerken, onlarla birlikte öğle yemeğini yedi. Öğrencilere nasihatte bulunan Başkan Sargın "Sizler, bizlerin ve ülkemizin geleceklerisiniz. Başarılı olmak için çalışmak ve ülkemize hayırlı bir birey olmak için var gücünüzle çalışmalısınız. Ayrıca ilçemize bu güzel koleji kazandıran Bülent Büke ve ekibine teşekkür ediyorum" dedi.
Dırazali mevkiine yapılan İznik Özel Büke Koleji’nde 32 derslik, 6 laboratuar, müzik, el sanatları, bilgisayar sınıfları, 250 kişilik yemekhane, kapalı ve açık yüzme havuzu, kapalı spor salonu, konferans salonu, tenis, basketbol ve voleybol kortları bulunuyor.
Kolejin kurucusu Filiz Demircan Alpay, kuruluşuyla ilgili bilgi verirken, "2016- 2017 Eğitim öğretim yılı nedeni ile hizmete başladık. İznik Özel Büke Kolejinin Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Fen Lisesi olarak hizmete sunduk.  Amacımız İznik’te çağdaş normlarda bir eğitim anlayışını amaçlayan okuyan, sorgulayan ve çözüm üretebilen paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, mutlu bireyler yetiştirmektir. Öğrencilerimizin okul ortamında akademik kariyerlerinin yanında sportif ve kültürel gelişimlerini sağlayacak doğa içinde nezih bir ortamda mutlu bireyler yetiştireceğiz” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat