Loading...

İznik'teki çöplükler yeşil alan oluyor

İznik 18 Ekim 2017 16:58
Videoyu Aç İznik'teki çöplükler yeşil alan oluyor
A
a

 İznik ve bölgesinin yıllardır vahşi depolama alanı olarak kullanılan Sansarak çöplüğünde temizlik ve düzenleme çalışmaları başladı. Çalışmaların ardından bölge yeşil alan olarak İznik’e kazandırılacak. 

İznik Belediyesi’nin girişimleri ile geçtiğimiz yıl çöp döküm alanı olmaktan çıkarılan Sansarak çöplüğünde incelemelerde bulunan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, "Yıllardır vahşi depolama alanı olarak kullanılan İznik çöplüğü söz verdiğimiz gibi artık tarih oluyor. Bizler hemşerilerimize İznik çöplüğü olarak kullanılan bu alanın kaldırılarak bir mesire alanına dönüştürüleceğini ve yeşil bir alan olarak hizmet vereceğini söylemiştik. Biz yüklenici firma yetkililerinden buranın bir an önce temizlenerek düzenlenmesini istiyoruz. Çünkü bizlerde temizlik çalışmalarının ardından buralarda yeşillendirme çalışmalarına başlayacağız. İnşallah önümüzde ki bahara buralarda çiçekler açacak, bu bölge yemyeşil bir doğaya kavuşacak. Güzel ilçemiz İznik ve hemşerilerimiz de buranın kirli havasından, buradan yükselen dumanlardan kurtulmuş olacak. Şimdiden ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Atık Çevre Teknolojileri Saha Sorumlusu Davut Öztürk ise, "Bizler büyükşehir belediyesinin projeleri ve bizlere tanımış oldukları süre doğrultusunda çalışmalarımızı tamamlayarak en kısa sürede teslim etmek istiyoruz. Bizim hedefimiz hava muhalefeti ve herhangi bir olumsuzluk olmaz ise yılbaşına kadar bitirmeyi planlıyoruz” dedi.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat