Kaan bebekten kötü haber

Bursa 8 Kasım 2016 14:20
Videoyu Aç Kaan bebekten kötü haber
A
a

6 cana umut olduğu için ödüle layık görülen kahraman annenin sezaryen ile alınan bebeği beyin felci oldu.

Bursa’da otobüsün çarptığı 7 aylık hamile Tuğba Dilmeç’in karnından sezaryenle alınan Kaan bebekten kötü haber geldi. Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavi edilen Kaan bebeğin beyin felci geçirdiği, görme, yürüme ve konuşma gibi bir çok duyu yeteneğini kaybettiği öğrenildi. Ölümünden önce vasiyetiyle organları bağışlanan ve 6 kişiye can olan anne adına kardeşine plaket verildi. Acılı teyze ise otobüs sürücüsü hakkında halen bir işlem yapılmamış olmasına isyan etti.
6 ORGANI OPERASYONLA ALINIP BAŞKA HASTALARA NAKLEDİLDİ
24 gün önce 8 aylık hamile 35 yaşındaki Tuğba Dilmeç canı tatlı istediği için akşam saatlerinde Setbaşı Caddesi üzerindeki bir tatlıcıya gitmek istedi. Cadde üzerindeki yaya geçidinden geçtiği sırada genç kadına S.K. idaresindeki belediye otobüsü çarptı. Ağır yaralı halde hastaneye kaldırılan Tuğba Dilmeç'in 8 aylık bebeği sezaryenle karnından alınırken beyin ölümü gerçekleşti. Dilmeç'in 6 yıl önce ablasıyla birlikte organlarını bağışlaması üzerine 6 organı operasyonla alınıp başka hastalara nakledildi. Annesinin ölümünün ardından Yüksek İhtisas Hastanesi'nde dünyaya gelen Kaan bebek, yoğun bakımdan bir türlü çıkamadı. Ailenin sosyal medyada başlattığı süt kampanyasının ardından Kaan bebek için bir anne gönüllü olarak sü tannesi oldu.
ANNE ADINA TEYZEYE PLAKET
Organ Bağışı haftası sebebiyle Kardeşi Tuğba Dilmeç’e verilen plaketi almaya giden abla Ebru Dalkır kürsüye çıkıp herkesin gözü önünde bir kez daha kardeşine çarpan otobüs sürücüsüne her hangi bir işlem yapılmadığını hatırlatıp adalet istedi. Bebeklerinin 24 gündür yoğun bakımda yattığını belirten abla Dalkır,”Bebeğimizi bugün itibariyle servise alıyorlar çünkü yoğun bakımda yapılacak hiçbir şey kalmadı. Serebral Palsi teşhisi koydular bebeğimize. Kaan sadece 30 günlük, bundan sonraki hayatının ne kadar zor olacağını tahmin etmek bile mümkün değil. Sadece zeka ile ilgili sorunlar değil iskelet kas sistemi ile ilgili de sorunlar yaşayacak. Ben bugün sayın Valimiz de buradayken iki kez ölümlü kazaya sebep olmuş belediye şoförünün bir gün bile sıcak yatağından ayrılmamış olmasını bir gün bile tutuklanmamış olmasını anlayamıyorum. Ben bunu düşünmekten gece uyuyamıyorum. Yemek yiyemiyorum. Benim kardeşimin canının kıymeti yoksa, Kaan bebek özürlü yaşayacaksa bile benim kardeşimin can olduğu 6 kişinin hatırına adalet istiyorum" dedi.
Bunun üzerine Bursa Valisi İzzettin Küçük, abla Dalkır'a "Valilik olarak bu konunun takipçisi olacağız. En kısa sürede de bu konuyla ilgili size bilgi vereceğiz" dedi. Abla Ebru Dalkır daha sonra Vali Küçük’ün kardeşi Tuğba Dilmeç adına taktim ettiği ettiği ödülü aldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat