Loading...

Kaçak Kazı Yapan 5 Kişi Yakalandı

Asayiş 13 Ekim 2017 17:18
Videoyu Aç Kaçak Kazı Yapan 5 Kişi Yakalandı
A
a

Kazı Alanında Yapılan İncelemede, 2 Metre Derinliğinde 2 Metre Genişliğinde Bir Çukurun Kazıldığı Tespit Edilirken, 1 Jeneratör, 1 Kırma Makinesi Ve 2 Adet Ucu, 1 Ruhsatsız Pompalı Av Tüfeği, 8 Av Tüfeği Fişeği, 1 Ruhsatsız Tabanca, 1 Tabanca Şarjörü, 15 Adet 9 Mm Tabanca Fişeği, 2 Kürek, 2 Metre Elektrik Kablosu, 1 Küçük Mutfak Tüpü Ve Muhtelif Kazı Malzemeleri Ele Geçirildi.

Isparta’da sit alanında kaçak kazı yapan 5 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Isparta’da jandarma ekipleri izinsiz kazı yapılacağı bilgisi üzerine çalışma başlattı. Bozanönü Köyü Arapdağı mevkiinde bazı şahısların birinci derece arkeolojik sit alanında izinsiz kazı yapacakları istihbaratı üzerine düzenlenen operasyonda, A.Ç., E.S. ve H.S. isimli şahıslar kazı yaparken suçüstü yakalandı.
Kazı alanında yapılan incelemede, 2 metre derinliğinde 2 metre genişliğinde bir çukurun kazıldığı tespit edilirken, 1 jeneratör, 1 kırma makinesi ve 2 adet ucu, 1 ruhsatsız pompalı av tüfeği, 8 av tüfeği fişeği, 1 ruhsatsız tabanca, 1 tabanca şarjörü, 15 adet 9 mm tabanca fişeği, 2 kürek, 2 metre elektrik kablosu, 1 küçük mutfak tüpü ve muhtelif kazı malzemeleri ele geçirildi. Soruşturma kapsamında E.K. ve A.T. isimli şüpheliler de olayla ilgisi olduğunun tespiti üzerine yakalandı.
5 şüpheli gözaltına alındı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat