Kadınlar kansere karşı birleşti

Bursa 27 Kasım 2016 17:09
Videoyu Aç Kadınlar kansere karşı birleşti
A
a

Pembe İzler Derneği ve Türk Kanser Derneği'nin, Roche İlaç'ın sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesindeki koşulsuz desteğiyle hayata geçirdiği ‘Kadın Kansere Karşı’ projesi Bursa'da halkla buluştu.

Pembe İzler Derneği ve Türk Kanser Derneği'nin, Roche İlaç'ın sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesindeki koşulsuz desteğiyle hayata geçirdiği ‘Kadın Kansere Karşı’ projesi Bursa'da halkla buluştu. Moderatörlüğünü İpek Açar'ın yaptığı ve toplumsal değişimde çok önemli etkisi olan kadınların kansere karşı yapmaları gerekenlerin paylaşıldığı halka açık buluşmada, Pembe İzler Derneği Başkan Yardımcısı Derya Acar, projenin amacı ve kapsamı hakkında bilgiler aktardı. Toplantıda hazır bulunan Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cihan Uras, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mete Güngör, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Orhan ve Psikolog Deniz Erden ise kadın kanserleri (meme, serviks, over, rahim) konusunda son gelişmeleri paylaşarak sorulara yanıt verdi. Buluşmada, kanser tedavisi gören ve hastalığı atlatan kadınlar da kendi çarpıcı hikayelerini katılımcılarla paylaştı.
DÜZENLİ KONTROL ÇAĞRISI
Pembe İzler Derneği Başkan Yardımcısı Derya Acar, kadının hasta olmasının tüm aileyi ve çevresini yakından ilgilendirdiğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti: "Biz dernek olarak iki hedef üzerinde çalışıyoruz; kadın kanserlerinde erken tanı konusunda bilincin artırılması ve hastalığa yakalanan kadınların bu süreci daha kolay atlatması. Bu nedenle hayata geçirdiğimiz Kadın Kansere Karşı projesi bizim için büyük önem taşıyor. Bugün olduğu gibi bundan sonra da Bursa'da ve diğer kentlerde bu tür bilinçlendirme çalışmalarında her zaman taşın altına elimizi koyacağız.” Acar, dernek olarak kadınlara uzanan el olmaya devam edeceklerini belirterek, tüm Bursalı kadınlara düzenli sağlık kontrolü yaptırmaları çağrısında bulundu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat