Kaldırım işgaline son

Yıldırım 20 Mayıs 2017 19:13
Videoyu Aç Kaldırım işgaline son
A
a

Tayyareci Mehmet Ali Caddesi’nde kaldırım işgali yaparak, yaya akışını engelleyen işletmeler denetlendi. Başkan Edebali, “Bu denetimlerle kaldırımları gerçek sahipleri olan vatandaşlarımızın kullanımına uygun hale getiriyoruz” dedi.

Yıldırım Belediyesi, yaya akışının yoğun olduğu bölgelerde, işletme sahiplerinin, ürünlerini kaldırımlarda sergileyerek, vatandaşların ulaşımını engellemesine izin vermiyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler doğrultusunda kaldırım işgaline son vermek için işletme sahiplerine uyarılarda bulundu. Tayyareci Mehmet Ali Caddesi’nde yapılan denetimlerde, uyarıları dikkate almayan esnafın kaldırım işgali önlenerek, Yıldırımlıların güvenli yaya akışı sağlandı.
 
KALDIRIMLAR GERÇEK SAHİPLERİNE
Kaldırım işgalleri nedeniyle vatandaşlardan çok sayıda şikâyet aldıklarını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçenin ekonomik kalkınması için esnafa her zaman büyük önem verdiklerini, ancak işletme sahiplerinin de kaldırımların yayalar tarafından kullanılması konusunda hassas olması gerektiğine işaret etti. Edebali, “Kaldırımları tekrar gerçek sahipleri olan yayaların kullanımına sunuyoruz. Esnafımızın bu kurallara uygun hareket edeceğine inanıyorum” dedi.
 
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat