Kalitemiz yükseldi

Bursa 5 Ekim 2016 20:06
Videoyu Aç Kalitemiz yükseldi
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, dünya genelinde 5 bin kenti kapsayan araştırmada, Bursa’nın ‘Yaşam Kalitesi En Yüksek Şehirler’ listesinde 2016 yılı ortalamasında 28. sırada yer aldığını söyledi.

Bursa’yı geleceğe taşıyan projeleriyle örnek olan Büyükşehir Belediyesi, yatırımlarının meyvesini toplamaya devam ediyor. Genelinde 5 bin kenti yaşam kalitesi standartlarına göre kıyaslayıp her yıl ‘Yaşam Kalitesi En Yüksek Şehirler’ listesi oluşturan Numbeo’nun geçtiğimiz yılki listesine 48’inci sıradan giren Bursa, bu yıl ortalamasında listede 28. sıraya yükseldi. Bursa bu dereceyle yaşam kalitesini tescillerken, Ankara 99. sırada ve İstanbul ise 103. sırada yer aldı.
“GÜNDEN GÜNE YÜKSELİYOR”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye ve dünyaya örnek yatırımlarla Bursa’nın bundan sonra daha da fazla dünya gündeminde yer alacağını söyleyerek, sıralamada 20 basamak yükselen Bursa’nın ‘dünya kenti’ olma yolunda emin adımlar attığını söyledi. Yayınlanan rakamlara göre Bursa’nın Türkiye’nin yaşam kalitesi en yüksek şehri olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Büyükşehir yasasının ardından, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleriyle birlikte yapılan hizmetlerle Bursa’da, yaşam kalitesi günden güne yükseliyor. Bu çalışmalarla Bursa, uluslararası anlamda da bir dünya kenti olma yolunda çok güzel mesafeler aldı. Yapılan tüm ölçümlemelerde Bursa, artık ilk sırada…” diye konuştu.
“HAREKET VE BEREKETİN SONUCU”
Bursa’nın yaşam standartlarının ve kalitenin yükselmesinin kentin değerleriyle ve ekonomisiyle orantılı olduğuna değinen Başkan Altepe, “Büyükşehirlerde yapılan bu çalışmada sağlık, şehrin suç oranı, pahalılık, nüfus, trafik ve huzur gibi birçok kriter ele alınıyor. Bursa’nın, dünya kentleri arasında 48. sıradan 28. sıraya yükseldiğini görmüş oluyoruz. Bu da Bursa’ya yapılan yatırımların, Bursa’da tüm sektörlerdeki gelişimin, hareketin, bereketin bir sonucu” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat