Loading...

Kantin ve yemekhanelere denetim

Bursa 21 Eylül 2017 15:11
Videoyu Aç Kantin ve yemekhanelere denetim
A
a

Bursa'da 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte kantin ve yemekhanelerin denetimine hız verilerek 685 okulda denetim gerçekleştirildi. Bu kapsamda okul kantin ve yemekhanelerinin denetimine İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda kontrolörleri tarafından devam ediliyor.

İl Müdürü Ömer Ceylan "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı koşullarda satışa sunulan gıdalara ulaşabilmeleri için kantin denetimlerine ayrıca önem veriyoruz, çocuklarımızın bilinçli bir tüketici olarak yetişmeleri için öğrenci velilerimize ve öğretmenlerimize de önemli görevler düşmektedir. Öğrencilerimizden son tüketim tarihi geçen veya açıkta ve uygun koşullarda muhafaza edilmeyen ürünleri satın almamaları hususunda özen göstermelerini rica ediyorum." dedi.

Yapılan denetimlerde; asgari teknik ve hijyenik şartlara uygun faaliyet gösterilmesi başlığı altındasatışa sunulan hazır gıdaların son tüketim tarihleri, ambalajları, diğer gıdalarla birlikte muhafaza koşulları, hazır ürünlerin İşletme Kayıt numarası taşıyıp taşımadığı, gıda ürünlerinin hazırlanışı, satışı, kullanılan alet ekipmanın uygunluğu, personel ve işyeri hijyeni konularına dikkat edilmektedir. 

Rutin olarak gerçekleştirilen denetimleri okulların açılmasıyla birlikte daha da yoğunlaştırdıklarını belirten Bursa İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Ceylan; öğrencilerin sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşabilmesi için okul kantin ve yemekhanelerinin denetiminin büyük önem taşıdığını ve ayrıca satın alınan gıdalarla ilgili herhangi bir şikâyeti olan öğrencilerimizin Alo 174 Gıda Hattını arayarak ihbarda bulunabileceğini belirtti.

Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat