Karaburun’dan Ahmetköy’e anlamlı ziyaret

Bursa 22 Eylül 2017 11:22
Videoyu Aç Karaburun’dan Ahmetköy’e anlamlı ziyaret
A
a

AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun Ahmetköy Şehitliği’ne ziyarette bulundu. Daha sonra köy halkıyla buluşan AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun onların dertlerini dinleyip sohbet etti.

Ahmetbey Köyü içinde bulunan İstiklal Savaşı Şehitliği’ni ziyaret eden AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun’u jandarma komutanı ve köy muhtarı başta olmak üzere çok sayıda köy halkı karşıladı. Karaburun, şehitlik ziyaretinde ebediyete intikal eden şehitleri anıp dua etti. Şehitlik ve köy ziyaretinde kendisine eşlik eden protokolle birlikte köylülerle bir araya gelen Karaburun köylülerin derdini dinlerken, kadınlar ve çocuklarla da özel olarak ilgilendi. Günün anlam ve önemine dair kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektiren Karaburun, köy ziyaretini tamamlamış oldu. EN DEĞERLİ MİRAS

Daha önceki yıllarda köyde yapılan incelemelerde İstiklal Savaşı’nda 21 köylünün şehit düştüğü tespit edilerek İl Genel Meclisi'nin katkılarıyla 22 şehit için köy çıkışına bir şehitlik yaptırılan Ahmetbey Köyü, Osmanlı’nın Bursa’ya bıraktığı en değerli miraslardan biridir.

Kaynak : BURHAN HACIOĞLU/ ÖZELHABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat