Kasığından girip beynindeki balonu patlattılar

Bursa 3 Ocak 2017 12:53
Videoyu Aç Kasığından girip beynindeki balonu patlattılar
A
a

 Bursa'da, beyninde baloncuk bulunan hasta, yapılan başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.

Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nilüfer ek hizmet binası, başarılı ameliyatlar ile adından söz ettirmeye başladı. Baş ağrısı ve bulanık görme şikâyeti ile hastaneye başvuran 53 yaşındaki Süheyla Şengül Durmuş’un beyninde baloncuk olduğu tespit edildi. Durmuş, yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu. 
Durmuş, “Çok riskli bir ameliyattı. Başarılı bir operasyon geçirdim. Ameliyat sonrası hiç sıkıntı yaşamadım. 3 gün sonra taburcu oldum. Doktorundan hemşiresine kadar herkes çok iyi davrandı” dedi. 

"ÇOK RİSKLİ BİR AMELİYATTI"

Ameliyatı gerçekleştiren Beyin Cerrahi Kliniği Şefi Prof. Dr Yusuf Tüzün ve ekibinden Op. Dr. Rıfat Akdağ, “Hastamız birkaç ay önce beyinde baloncuk teşhisiyle hastanemize geldi. Baloncuk, şahdamarının beyne girdiği yerde, kemiklerin arasındaydı. Çok riskliydi. Özel bir sitemle kasıktan girerek stent ve koil ile baloncuğu kapattık. Bu sayede bir gün yoğun bakım, diğer gün serviste kalarak, üçüncü günün sonunda taburcu ettik. Hastanızın yalnızca kasığında iğne giriş deliği dışında yarası yok. Hastamızın durumu gayet iyi. Sadece birkaç ay ilaç alması gerekiyor. Başka sıkıntısı yok” diye konuştu.
Beyin Cerrahi Rıfat Akdağ, “Açık beyin ameliyatları umumiyetle genç hastalara, kapalı ameliyatlar ise ileri yaşlarda şeker, tansiyon gibi kronik hastalığı olan kişilere yapılıyordu. Açık beyin ameliyatlarında 6 saat narkoz verilmek zorunda kalınıyordu. Kapalı ameliyatlarda ise süre çok kısaldığından 1,5-2 saatte ameliyat tamamlanabiliyor” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat