Kerametli sorular

Orhangazi 30 Aralık 2016 18:24
Videoyu Aç Kerametli sorular
A
a

Mahalle Meclisi toplantıları, Keramet’teki oturumla 2016’ya noktayı koyarken, Belediye Başkanı Çağlayan, Ilıca sayesinde bölgenin bir marka olabileceğini söyledi.   

Orhangazi Belediyesi, 2016 yılının son Mahalle Meclisi toplantısını Keramet Mahallesi’nde gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Kaya, Belediye Başkan Yardımcıları, belediyenin tüm birim müdürleri, Keramet Mahalle Muhtarı Altan Gün ve meclis üyelerinin katıldığı Keramet Mahalle Meclisi’ne mahalle sakinleri büyük ilgi gösterdi.
Keramet Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen Mahalle Meclisi toplantısının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, bu yılın son meclis toplantısını Keramet Mahallesinde yaptıklarını belirtti. Çağlayan, Keramet Mahallesi’nde Büyükşehir Yasası ile bir çok çalışmayı hayata geçirdiklerini belirterek, “Keramet mahallesi Orhangazi için son derece önemli. Çünkü Keramet Mahallesi’nin Ilıca gerçeği var. Ilıca sayesinde Keramet bir marka mahalleye dönüşebilir, bundan da en büyük faydayı Keramet mahallesi sakinleri görebilir” dedi.

HESAP VERECEĞİZ
Başkan Çağlayan, yöneticiler olarak mahalle meclislerinde kendilerinin konuşmaktan ziyade, mahalle sakinlerinin öneri ve taleplerini dinlediklerini de belirterek, “Keramet Mahallemizde de böyle yapacağız. Sizler konuşacaksınız bizler yanıt vereceğiz. Hesap veren, vatandaşının her an önünde ve yanında olan bir yönetim anlayışımız var. Dolayısıyla bu ve benzeri toplantıları sıklıkla yapıp vatandaşlarımızı dinliyoruz” diye konuştu.

KERAMET UÇ BEYİMİZ
Keramet Mahallesi’nin Orhangazi’nin uç beyi mahallesi olduğunu belirten Çağlayan, “Keramet, İznik yönüne ilçemizin en son ve en büyük mahallelerimizden birisi. Dolayısıyla bizler için de son derece önem arz ediyor. Keramet Mahallemiz geçmişte her ne kadar arzu edilen oranda hizmet alamamış olsa da, bugün artık Orhangazi Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi olarak birçok hizmetten yararlanmaya başladı. Bundan sonraki süreçte de tüm eksiklerini giderip buna göre planlamalarımızı yapacağız” dedi.

MARKA OLMALI
Çağlayan, Ilıca’nın sadece Keramet için değil Orhangazi ve bölge için de büyük bir değer olduğunu belirterek, amaçlarının Ilıca ile birlikte bu bölgeyi marka mahalleye dönüştürmek olduğunu söyledi. Başkan Çağlayan, “Büyükşehir Belediyemizin Ilıca için büyük bir projesi mevcut. Umuyorum 2017 yılında bu proje ile ilgili ciddi mesafeler de alacağız ve Ilıca’yı sadece bölgenin değil Türkiye’nin aranan bir mekanı haline getireceğiz” görüşlerine yer verdi.
Programda daha sonra Keramet Mahallesi sakinlerini dinleyen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı. Başkan Çağlayan, Keramet Mahallesi’nin alt yapısı ile ilgili çalışmaların da planlama dahilinde olduğunu belirtti. Keramet sakinlerinin soruları ve taleplerini not alan Başkan Çağlayan, tüm sorunların çözümü için de toplantıda hazır bulunan birim müdürlerine talimatlar verdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat