Keşmekeş bitecek

Karacabey 21 Kasım 2016 18:23
Videoyu Aç Keşmekeş bitecek
A
a

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş ile bir araya gelen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, vergi dairesinin mevcut binası ve yeni projeleri masaya yatırırken, ilçedeki otopark sıkıntısının çözülmesi için yoğun çalışma gösterdiklerini söyledi.

Modern kent Karacabey hedefi doğrultusunda, yenilikçi projeleri birbiri ardına hayata geçiren Karacabey Belediyesi, ilçe merkezindeki yoğunluğu ve trafik keşmekeşliğini gidermek amacıyla yeni projeler üretmeye de devam ediyor.
Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş ile makam odasında bir araya gelen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, vergi dairesinin mevcut binası ve yeni projeleri masaya yatırdı. Başkan Ali Özkan’ın makam odasında gerçekleşen görüşmede,vergi dairesinin bulunduğu binadan taşınarak, Gazi Mahallesi’nde hizmete devam etmesi ile alakalı projenin detayları görüşüldü.
YOĞUNLUĞA YAYILMALI ÇÖZÜM
Oldukça verimli geçen görüşmede Başkan Ali Özkan; “İlçemizdeki en önemli konulardan bir tanesi otopark sıkıntısıdır. Bitişik nizam yapılan binalar ve araç sayısının fazla olması, ciddi manada trafik keşmekeşliğine neden oluyor. Tabii bunu önlemek içinde çeşitli düşüncelerimiz sürmektedir. Bunlardan biri de eski itfaiye olan ve şu anda vergi dairesinin hizmet verdiği alanla alakalı. Projemizde oraya, katlı otopark ve düğün salonu şeklinde kompleks düşünüyoruz. Bunun içinde vergi dairesinin oradan tahliyesi söz konusu. Buranın da şehir yoğunluğunun az olduğu Gazi Mahallesi’nde faaliyet geçmesi, ilçe merkezindeki sıkışıklığı bir nebze olsun azaltacaktır. Biz planlamalarımızı bu doğrultuda hazırladık. Bu çalışmalarda, şehir içinde merkezi yoğunluğu tüm şehre yaymak gibi bir gayemizde mevcuttur. Bu sayede hem ilçenin tüm noktalarına yaygınlaştırılarak, tek bir noktadaki sıkışıklığı azaltmış olacağız, hem de ilçemizin dört bir yanında bir hareketlenmeyi hayata geçirmiş olacağız” dedi.
BİRDEN FAZLA PROJE
Başkan Özkan, mevcut konuyla alakalı sürdürdükleri birden fazla proje olduğunu da ifade ederek, Tapu Dairesi’nde de bu düşünceyle birlikte yer değişikliğine gideceklerini belirtti. Yapılan görüşmede, ‘tarım otopark’ ile şehir içindeki tarım malzemelerinin kaldırılması bir diğer gündem maddesi olurken, Başkan Özkan ‘Tarım AVM’ ile de şehir içindeki tarım ürünleri satışı yapan dükkânları, şehir dışına taşımış olacaklarını sözlerine ekledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat