Loading...

KİM HAKLI?

Bursa 10 Şubat 2019 22:17
Videoyu Aç KİM HAKLI?
A
a

‘Kentsel dönüşüm’ tartışması adayları karşı karşıya getirdi.

Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası’nın düzenlendiği programa Büyükşehir belediye başkan adayları  Alinur Aktaş ile Mustafa Bozbey’in, ‘kentsel dönüşüm’ çıkışları damga vurdu.
 
‘YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİK’’
 
Kentsel dönüşüm çalışmalarının toplumun büyük bir kesimini mağdur ettiğini savunan CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey, “Başlangıçta defalarca yanlış olduğunu söyledik. Böyle yaparsanız hem mal sahipleri hem de müteahhitler mağdur olacaktır dedik. Emlak sektörü de mağdur oldu. Böyle bir kentsel dönüşüm, dönüşüm değildir. Mağduriyetler arttı. Ben sadece bilime, yasalara inanan ve güvenen biriyim. Elbette bu sorunlar çözülecek. 31 Mart’tan itibaren bu sorunların hepsini birlikte çözeceğiz” dedi.

‘’RUHSATLARI KİM VERDİ?’’
Bursa’da 0.50 emsal artışlarıyla kentsel dönüşüm yapılmaya çalışıldığını hatırlatıp, eski başkan Recep Altepe’ye teşekkür eden AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aktaş, “2014 yılına kadar İnegöl hariç 7 ilçe Büyükşehir’e dahildi, diğer 10 ilçe müstakildi. İmar planlarını kendileri yapıyordu. Yıldırım Belediyesi iyi örnekleri hayata geçirmeye çalıştı. Lakin iyi niyetli 0.50 emsal artışını gördük ki sorunları da beraberinde getirdi. Adama sorarlar, bunların ruhsatlarını kim verdi? Ruhsatını vermeyeceksin o zaman” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat