Kira gelirlerimizi üç kat arttırdık

Mudanya 27 Eylül 2016 20:38
Videoyu Aç Kira gelirlerimizi üç kat arttırdık
A
a

Belediyesinin kira gelirleriyle ilgili bilgi paylaşımında bulunan Başkan Türkyılmaz, 2013 yılında 1 milyon 479 Bin TL olan kira gelirinin bugün 4 milyon 500 bin liralar seviyesine yükseltildiğini söyledi.

ÇETİN GERÇEKÇİ
Mülkiyetleri Mudanya Belediyesi’ne ait olan taşınmazların kira bedellerini açıklayan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, kira gelirlerini geçen döneme oranla üç kat arttırdıklarını söyledi.
Başkanlık makamında gerçekleşen basın açıklamasıyla kira gelirleri hakkında geniş kapsamlı bilgiler veren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Göreve geldiğimiz günden beri şeffaf belediyeciliğin nasıl olduğunu göstermeye çalıştık. Ancak bazıları gerek sosyal medya ve yerel basında bazı yanlış bilgileri lanse etmekteler. Bilgilendirme amaçlı olarak bu açıklamaları gerçekleştiriyoruz” dedi.
İHALELERİMİZ ŞEFFAF
Her işlerinde olduğu gibi ihalelerin de yasalar ve mevzuatlar çerçevesinde açık şekilde gerçekleştiğini belirten Türkyılmaz, “Ben dahil hiçbir arkadaşım bu ihalelere asla müdahale etmemiştir. Bugüne kadar da bu ihalelerin ne kadar şeffaf olduğu ortadadır. Bazı arkadaşlarımız bu ihalelerden bir şeyler çıkartmaya çalışıyorlar. Ancak görüldüğü gibi kira gelirlerini üç kat arttıran bir belediyemiz var. Bu gelirlerin de hepsi halkımıza hizmet olarak kuruşu kuruşuna, hesabı verilir vaziyette geri dönmektedir” ifadelerini kullandı.
KİRA GELİRLERİMİZ ARTTI
Tirilye Muhallebicisi, Eski Meriç Cafe, Mudanya Balık, Erol Balık gibi gündemde olan yerlerin aylık kira gelirleri hakkında bilgiler veren Türkyılmaz, “Eski Meriç Cafe KDV dahil 5.140 TL’den 67.260 TL’ye, Tirilye Muhallebicisinin olduğu taşınmazımız ise 5.497 TL’den 42.480 TL’ye çıkmıştır. Arnavutköy Limanı’nda bulunan Mudanya Balık Restaurant’ın aylık kira bedeli ise 3.283 TL’den 25.016 TL’ye çıkmıştır” dedi. 2013 yılında 1 milyon 479 Bin TL olan kira gelirinin, 2016 yılı itibariyle yaklaşık 4 milyon 500 bin TL’ye çıktığını da sözlerine ekleyen Türkyılmaz, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar kira gelirlerimizi üç kat arttırdık. Bu gelirlerimizde halkımıza hizmet olarak geri dönmektedir” ifadelerini kullandı.
Göreve geldikleri günden beri sürekli müfettiş denetimlerinden geçtiklerini de hatırlatan Türkyılmaz, “Zaman zaman yapılan şikayetler ve rutin denetlemelerden belediyemiz bugüne kadar tertemiz çıktı. Bunu da tekrar duyurmak istiyorum. Sıkça yapılan bu denetimlerden hiçbir şaibe olmadan tertemiz çıkmak, övünülecek bir durumdur” dedi. 
DÜRÜST İSE HESAP VERSİN
Yaptıkları projeler ve hizmetlerin açılışını toplu bir şekilde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştireceklerini ifade eden başkan Türkyılmaz, “Türkiye ve dünyada bu kadar şeffaf ve açık bir belediye ve yönetimi yoktur. Bu kadar açık ve şeffaf iken, birilerinin bir şeyler araması çabaları boşa çıkacaktır. Bu konuda iddiası olan kişiyi, muhatabım değil ama bir an önce istifaya davet ediyorum. Bu kişinin yaptım dediği kapalı pazaryerine, Arnavutköy Yat Limanı yeter. Yat Limanı sökülerek yaklaşık 2 Milyon TL maliyet ile tekrar modern bir hale getirildi” dedi. Dürüst ve şeffaf bir şekilde hizmetlerini gerçekleştirdiklerini ifade eden Türkyılmaz, “Eğer kendisi de dürüst ise, O pazar yeri ile ilgili yapılan masrafları çıkartıp savcılığa hesabını versin. İddia ediyorum pazaryeriyle ilgili sıhhi tesisat malzemesi alınan yerin fazla fatura kesmemesi sonucu, deterjan firmasına iki katı fatura kestirilip Mudanyalı esnaflarımızın paralarının nasıl birilerinin cebine gittiğini savcılarımız araştırsın” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat