Loading...

Kış Lastiği Hareketliliği

Bursa 23 Kasım 2017 11:49
Videoyu Aç Kış Lastiği Hareketliliği
A
a

Yurt genelinde soğuk havaların gelmesiyle birçok ilde kar yağışı başladı. Zorunlu kış lastiği uygulamasından dolayı aracı olan vatandaşlar lastikçilere akın etti.

Türkiye’nin birçok ilinde kar yağışının başlamasıyla birlikte aracı olan sürücüler kış lastiği için harekete geçti. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 2002 yılında yürürlüğe giren “Kış şartlarına uygun olmayan kar lastiği takılmamış araçların yola çıkmalarına izin verilmeyecektir” kanunuyla, kış lastiği olmayan araçların trafiğe çıkmaları yasaklanmış, çıktıkları takdirde ise cezai işlem yapılacağı açıklanmıştı.


 Bu yıl da tedbirini önceden alıp hem canını hem parasını düşünen araç sahipleri şimdiden lastikçilere koştu. Bu durum lastikçilerin yüzünü güldürürken lastik taktırmak isteyen sürücüler lastikçilerin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 1 Aralık-1 Nisan arasında kış lastiği kullanılmanın zorunlu olduğunu hatırlatan lastikçiler sürücülerin can güvenliği başta olmak üzere cezai işlemle karşılaşmamaları için kurallara uyarak lastiklerini taktırmalarını söyledi.


 
Kaynak : MERVE ÖZEMİR/ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat