Loading...

Kmü’Ye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Kuruldu

Türkiye 8 Aralık 2017 10:08
Videoyu Aç Kmü’Ye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Kuruldu
A
a

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, “Yeni Kurulan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuzla Birlikte Akademik Gelişimimizi Bir Adım Daha İleriye Taşımış Olduk Dedi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), bünyesinde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu kurulması Bakanlar Kurulu kararıyla onaylandı.
Resmi Gazete’nin 06.12.2017 tarihli sayısında sekiz farklı üniversitenin yeni kurulacak olan fakülte, enstitü ve yüksekokullarının listesi yayımlanırken Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu da bu listede yer aldı. Kararın memnuniyet verici olduğunu ifade eden KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, “Yeni kurulan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuzla birlikte akademik gelişimimizi bir adım daha ileriye taşımış olduk. Üniversitemizi istikrarlı bir şekilde büyüterek yükseköğrenimimize daha üst seviyelerde fayda sağlama çabamız artarak devam edecektir. Bu anlamda yeni kurulan yüksekokulumuzun başta KMÜ ailesi olmak üzere ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat