Loading...

Konak’Ta 23 Nisan Coşkusu Başladı

Türkiye 17 Nisan 2018 11:07
Videoyu Aç Konak’Ta 23 Nisan Coşkusu Başladı
A
a

İzmir’İn Kalbi Konak’Ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Coşkusu Hem Eğlenceli Şenlikler Hem De Düzenlenen Spor Müsabakalarıyla Kutlanıyor.

İzmir’in kalbi Konak’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu hem eğlenceli şenlikler hem de düzenlenen spor müsabakalarıyla kutlanıyor.

Konak Belediyesi dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olan ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl da birçok farklı etkinlikle kutluyor. Günler öncesinden başlayan eğlenceli kutlamalar ilçenin farklı noktalarında gerçekleştiriliyor. Kültür ve spor müdürlüklerince düzenlenen etkinliklerde binlerce çocuk hem Atatürk’ün emaneti cumhuriyete olan bağlılıklarını gösteriyor hem de bir araya gelerek keyifli bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Dört gün şenlik var
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen ‘Konak’ta Şenlik Var’ etkinlikleri 18 Nisan Çarşamba Agora Parkı’nda başlayacak. Ardından 19 Nisan Perşembe günü Gültepe Şenel Aksu Parkı’nda, 20 Nisan Cuma günü Kılıçreis Mahallesi İhsan Alyanak Parkı’nda ve son olarak da 21 Nisan Cumartesi günü Güzelyalı Fuat Göztepe Parkı’nda gerçekleştirilecek. Bu yıl da binlerce çocuğu buluşturacak şenlikte müzik, illüzyon ve dans gösterileri yer alacak. Konak’ın dört bir yanında yapılacak olan ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ şenlikleri saat 15.00’te başlayacak ve sadece çocuklara değil 7’den 70’e tüm İzmirlilere açık olacak. Eğlenceli gösterilerle keyifli bir gün yaşayacak olan cumhuriyet sevdalısı minikler Atatürk’ün armağan ettiği bayramı doyasıya kutlayacak.

Futbolda final heyecanı
Öte yandan Konak Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğünün dört yıldır her 23 Nisan Bayramı’nda düzenlediği ilkokullar arası atletizm yarışması ve futbol turnuvası da başladı. Kutlamalar kapsamında ‘İlkokullararası 23 Nisan Futbol Turnuvası’ ile ’İlkokullararası Bebestad Atletizm Oyunları’ düzenleniyor. Nisan ayı başından bu yana elemeleri devam eden futbol turnuvasında sona yaklaşıldı. Konak ilçesinde eğitim veren ilkokullardan 35 erkek, 21 kız futbol takımının kıyasıya mücadele verdiği turnuva büyük mücadelelere sahne oldu. Toplam 784 minik futbolcu takım olarak finale kalmak için ter döktü. Turnuvanın final maçları ve kupa töreni 20 Nisan Cuma günü Konak Belediyesinin Halkapınar’daki yeni spor sahasında yapılacak.

Minik atletler madalyalarına kavuşacak
Diğer taraftan Konak Belediyesi Spor Müdürlüğünce ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kapsamında bir de açılış gerçekleştirilecek. Halkapınar’da yapımı tamamlanan halı sahanın açılışı aynı zamanda ’İlkokullararası Bebestad Atletizm Oyunları’nın finaline de ev sahipliği yapacak. ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kapsamında düzenlenen atletizm oyunlarında minik sporcular kupa ve madalyalarına yeni hizmete girecek olan tesiste kavuşacak.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat