Loading...

Kosova Sağlık Bakanından Tika’Ya Övgü

Türkiye 19 Ekim 2017 19:58
Videoyu Aç Kosova Sağlık Bakanından Tika’Ya Övgü
A
a

Türk İşbirliği Ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (Tika), Kosova Üniversite Klinikleri Merkezi’Ne (Qkuk) Yaptırdığı Yoğun Bakım Ünitesini Gezen Kosova Sağlık Bakanı Uran İsmailli, Tika’Nın Çalışmalarına Övgüde Bulundu.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA), Kosova Üniversite Klinikleri Merkezi’ne (QKUK) yaptırdığı Yoğun Bakım Ünitesini gezen Kosova Sağlık Bakanı Uran İsmailli, TİKA’nın çalışmalarına övgüde bulundu.
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kosova’da sağlık alanındaki hizmetlere yeni bir kalite kazandıracak projeyi hayata geçiriyor. TİKA, Priştine Devlet Hastanesi olarak bilinen Kosova Üniversite Klinikleri Merkezi’ne (QKUK) yaptırdığı ve tamamlamak üzere olduğu son derece modern ve donanımlı Yoğun Bakım Ünitesi, hastanede hissedilen büyük eksiği giderecek.
Yakın bir tarihte hizmete girmesi beklenen yoğun bakım ünitesini, Kosova Sağlık Bakanı Uran İsmailli, TİKA Kosova Koordinatörü Burak Ceran ve QKUK geçici genel Müdürü Dr. Basri Sejdiu’nun beraberinde inceledi. TİKA’nın bu projesini öven Bakan İsmailli, Kosova sağlığının, TİKA’nın bu ve buna benzer projelere büyük ihtiyaç duyduğunu, bu projelerin QKUK’da sunulan hizmet kapasitesini arttırdığını vurguladı.
İnceleme sırasında TİKA Kosova Koordinatörü Burak Ceran, Sağlık Bakanı Uran İsmailli’ye, Yoğun Bakım Ünitesi’nin son evreye giren çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bakan İsmailli’ye , Yoğun Bakım Ünitesi’ne cihaz ve ekipmanların geldiği konusunda bilgi vererek, projenin sona doğru yaklaştığı belirtildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat