Kütahya’Da İtfaiye Haftası Kutlamaları

Türkiye 26 Eylül 2017 09:18
Videoyu Aç Kütahya’Da İtfaiye Haftası Kutlamaları
A
a

Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Personeli, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu Ve Vali Ahmet Hamdi Nayir’E Nezaket Ziyaretinde Bulundu. Başkan Saraçoğlu Ve Vali Nayir, İtfaiye Müdürü Nihat Saltık İle İtfaiye Teşkilatı Personelini Makamlarında Kabul Etti.

Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve Vali Ahmet Hamdi Nayir’e nezaket ziyaretinde bulundu.
Başkan Saraçoğlu ve Vali Nayir, İtfaiye Müdürü Nihat Saltık ile itfaiye teşkilatı personelini makamlarında kabul etti.
İtfaiye teşkilatının kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleşen ziyarette İtfaiye Müdürü Nihat Saltık, Başkan Saraçoğlu ve Vali Nayir’e teşkilatları ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Vali Ahmet Hamdi Nayir itfaiye personelinin haftasını kutlayarak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İtfaiye teşkilatının ekipman ve eğitim açısından daha iyi bir noktaya ulaştığını dile getiren Vali Nayir, “İnsanımızın sıkıntıda olduğu durumlarda yardımına koşan teşkilatlardan birisi de itfaiyemiz. Eski bir teşkilat. Osmanlı Devleti’nde tulumbacılar adı altında bir teşkilatımız varmış, Cumhuriyet ile birlikte de yeni mevzuat düzenlemesiyle 25 Eylül 1923 yılında belediyelerimize verilmiş itfaiye görevi. Geldiğimiz süre içerisinde şartlar her geçen gün daha da iyiye gitmiş, hamdolsun. Yangın söndürme ve kurtarma faaliyetlerinde kullandığımız araçlar, malzemeler daha da iyi bir noktaya gelmiş” dedi.
İtfaiyeciliğin büyük bir fedakarlık ve özveri istediğini dile getiren Başkan Saraçoğlu, "İtfaiye çalışanlarının itfaiye haftasını kutlar, Allah’tan kazasız ve yangınsız bir yıl dilerim" diye konuştu. (EFE)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat