Loading...

Magider’İn Engellilerle İlgili Hazırladığı Projeye Olumlu Yanıt

Ekonomi 17 Şubat 2018 14:39
Videoyu Aç Magider’İn Engellilerle İlgili Hazırladığı Projeye Olumlu Yanıt
A
a

Geçtiğimiz Ay Sabancı Vakfı’Nın Açmış Olduğu Proje Çağrısına Yazmış Oldukları Engellilerle İlgili Projeyle Katılan Manisa Girişimciler Derneği (Magider)’Nin Projesi Yüzlerce Proje Arasından Sıyrılarak Ön Elemeden Geçti.

Geçtiğimiz ay Sabancı Vakfı’nın açmış olduğu proje çağrısına yazmış oldukları engellilerle ilgili projeyle katılan Manisa Girişimciler Derneği (MAGİDER)’nin projesi yüzlerce proje arasından sıyrılarak ön elemeden geçti.
Konu ile ilgili açıklama yapan MAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ayberk Aloğlu, “Vakfın geçen ay içerisinde açmış olduğu proje yarışmasına yönetim kurulu ve proje danışmanlarımızın yardımıyla, Manisa Altı Nokta Körler Derneği’nin desteği ile engelliler için bir proje göndermiştik. Bugün itibariyle olumlu bir cevap almış bulunmaktayız. Son elemeden sonra inşallah Manisa’ya engellilerin iş hayatında kullanabileceği, eğitim alabileceği, destek için kullanacağı ve her kuruşunu engelli vatandaşlarımız için harcayacağımız 181 bin TL alacağız" dedi.
Ön elemeyi geçen projenin yanı sıra Manisa’daki engelli vatandaşların her türlü girişimcilikte kullanabileceği girişimcilik belgelerini 28 Şubat’ta açacakları kursla beraber pekiştireceklerini anlatan Aloğlu şunları söyledi: "Engelli vatandaşlarımızı iş hayatına sokabilmek için her türlü fırsatı değerlendireceğiz. Bununla beraber geçtiğimiz eylül ayında yine Manisa Büyükşehir Belediyesi ile beraber yazmış olduğumuz bir Ipard (Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Programı) projesinden de cevap bekliyoruz. Bu projede 500 bin avroluk bütçe onaylandığı takdirde tüm sivil toplum kuruluşlarını geliştirmek, desteklemek ve güçlendirmek için harcanacaktır. Son iki sene içerisinde 68 tane proje ve faaliyeti başarıyla gerçekleştirmiş olan bu derneği İki büyük projeyle daha taçlandırmak istiyoruz. 28 Şubat’ta engelli vatandaşlarımız için açacağımız girişimcilik kursunun yanında 24 Şubat’ta da bir girişimcilik kursu daha açılacak. MAGİDER olarak gerek projelerle, gerek faaliyetlerle, gerek yerli gerekse yabancı hibe destek programlarıyla Manisa’nın hem sanayisine hem ticaretine hem istihdamına katlayarak destek sağlamaya devam edeceğiz."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat