Loading...

Mahalleden sahalara

Bursa 12 Ocak 2018 22:01
Videoyu Aç Mahalleden sahalara
A
a

Futbol; birliktelik duygusunun en saf haliyle yeşerdiği, sporun en güzel dallarından biri… 1922 Selanikliler Spor Kulübü ise bu birliktelik duygusunu mahallelerinde yeşertmek için bu yıl amatör lige katılıyor.

1922 Selanikliler Spor Kulübü, Demirkapı Mahallesi’ndeki gençleri spora teşvik etmek ve Türk sporuna katkıda bulunmak amacıyla 2017 yılının Temmuz ayında faaliyete başladı. 22’si 18 yaş üstü olan 30 futbolcusuyla bu yıl spor hayatına başlayan kulüp, ilk yıldan başarılara koşmaya kararlı. Kulübün isminin 1922 Selanikliler Derneği olmasının sebebini 1922 yılında mübadele kanunu ile Yunanistan Selanik’ten Türkiye’ye göç eden vatandaşlara bağlayan Genel Sekreter ve Teknik Direktör Recai Boyacı, “Türkiye Futbol Federasyonu’na kaydımızı yeni yaptırdık. İkinci amatör gruptan başlıyoruz, 4. grupta çıktık. Yakın zamanda da maçlarımız başlayacak. Bu sezon için hedefimiz ilk ikiye girmek. Sporcularımız bu kapasiteye sahip, zor gibi görünse de onlara güveniyorum” şeklinde konuştu. "OYUNCULARIMIZA GÜVENİYORUZ"

Demirkapı Mahallesi gençlerini sporun birliktelik, düzen ve sağlık yönleri ile tanıştıran 1922 Selanikliler Spor Kulübü’nün Başkanı Hasan Kayacık, mahalleli ile bir araya gelerek ‘gençlere nasıl faydalı olabiliriz’ sorusunun cevabını ararken bunun en mantıklı yolunun bir kulüp veya bir dernek kurmak olduğunu fark ettiklerini ve bu yüzden kulübü kurduklarını ifade etti. Başkan Kayacık, “Bu yolda bizim en büyük destekçilerimizden biri Başkan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’ydu. Onun haricinde eski Belediye Başkanımız Recep Altepe ve şu anki Belediye Başkanımız Alinur Aktaş da desteklerini esirgemiyorlar” dedi. Hedeflerinin mahalledeki genç sporcuların önünü açmak olduğunu kaydeden Kayacık sözlerine şöyle devam etti; “Oyuncularımızdan yetenekli olanlar var onları başka takımlara da transfer edip yükselme imkânı vermek istiyoruz. Takımımızın teknik sorumlusu zamanında Gençlerbirliği’nde oynadı bu yüzden onun tecrübesine, aynı zamanda oyuncularımızın da yeteneklerine güveniyoruz."HER YAŞTAN SPORCU VAR

Selanikliler Spor Kulübünde her yaştan farklı farklı sporcular bulunuyor. Kulüp futbolcuları hayatlarının futbol ile daha da kolaylaştığını ve kulüpteki arkadaşlık bağlarının manevi anlamda kendilerine çok şey kattığını söylerken, takımdaki bu bağ için başka takım futbolcularının buraya transfer olduklarının altını çizdiler. Selanik Spor Kulübü’nün A takım oyuncusu 27 yaşındaki Kadir Çiğici, “Selanik göçmeniyim, evli iki çocuk babasıyım. Hem sosyal hem fiziksel olarak burada spor yapmak bana ve takımıma çok fayda sağlıyor. Biz zaten arkadaşlarla hep birlikteydik. Dışarıdan transfer olan arkadaşlarımız da bize çok şey kattı. En büyük katkısı bir hedefimizin olması” şeklinde konuştu. Kulübün U14 futbolcularından 13 yaşındaki Beytullah Dayanç ise, “6 yaşımdan beri futbol oynuyorum. Burası diğer oynadığım yerlere göre daha güzel çünkü herkes mahalleden olduğu için daha sıcak. Okuldaki dersleri sporla birlikte yürütmek biraz zor olsa da ikisini bir arada yürütmeyi öğreniyorum” ifadelerini kullandı. 

"YETER Kİ BİRLİK OLALIM"
Kulübün futbolcularından 18 yaşındaki Doğukan Çeki, “Küçüklükten beri futbolcu olmak istiyordum bir iki adım ilerledim ama ailevi nedenlerden dolayı devam edemedim. Buradaki abilerim sayesinde hedeflerime yürüyeceğim” şeklinde kulübün kendisine yaptığı katkıyı dile getirdi. Gün geçtikçe daha çok büyüyeceklerine ve yükseleceklerine dair inancının tam olduğunu belirten Başkan Hasan Kayacık, “Yeni kurulduğumuz için ilk hedefimiz gruptan çıkmak. Gruptan çıktıktan sonra inşallah daha da yükselmeyi ve bunun yanı sıra başka branşlara da geçmeyi düşünüyoruz. Basketbol, voleybol gibi branşlarda yer almak ve mahallemizdeki kadın sporcuları da bu yolda yanımıza almak istiyoruz. Mahallemizde yetenekli kadın sporcularımız da var onlarda da yükselecek potansiyel var. Yeter ki birlik olalım” dedi. 

Kaynak : YUNUS KANAT / ÖZEL HABER
1000
icon
Orhan imamoğlu 20 Mart 2018 10:19

1922 SELANİKSPOR Kurucularını tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat