ABD’de sistem işler, isimler gereğini yapar…

9 Kasım 2016 21:41
A
a
Cenk Tunçsiper, siyasetçi…
“Clinton'un bir kadın olarak kazanmasını isterdim. Ancak, bugünkü Obama yönetiminin dışişleri dizaynı hatırlayacağınız üzere Clinton' a aitti. Bu dönemde Türkiye birçok konuda kendini yalnız hissetti. Trump ise açık sözlü ve net. Açık sözlü olanla iletişim daha kolay olur düşüncesindeyim.
Sadece Türkiye için değil tüm dünya için hatta USA için yepyeni bir dönem.
Tüm dünyada dengeler yeniden oluşacak. Amerika’da Başkanlar değişirse politika değişmez… Bu, bugüne kadardı Artık Trump'la dünyada her şey yeniden dizayn edilecek.
Ortadoğu'nun en güçlü ülkesi, bir İslam ülkesi, enerjinin dağılım noktası ve Rusya'nın Karadeniz bağlantılı komşusu olmak vasfı ile yeni politikalar ülkemizin üzerinden dizayn edilecek. Bu bağlamda doğru politikalar ile başta terör olmak üzere birçok illetten kurtulabiliriz.
Trump'la yeni bir dünyaya GÜNAYDIN.”

Necati Kartal, gazeteci…
“Bakıyorum ABD seçim sonuçları dolayısıyla kimi sevinçli kimi kaygılı. Kaygılı olanları anladım da, sevinmek neden. ABD seçimleri, İngiltere’de AB referandumu gibi gelişmelerden anladığım kadarıyla dünya tekrar 1980'lere dönüyor. O tarihlerde de muhafazakâr sağ ABD’de Reagan, İngiltere’de Teacher, Almanya'da Kohl gibi iktidarlar oluştu. 1990’ların sonuna kadar dünyayı yönetti. Malumunuz Ortadoğu 1991’den beri savaşta. Bir de 2. Dünya Savaşı öncesinde Avrupa’da aynı iktidarlar vardı. Sonuç yine malumunuz. Umarım savaş ve felaket getirmez. En azından ülkemiz için…”
Can Ulusoy, siyaset bilimci
“Cadı kaybetti. Bizim Amerikancıların alı al moru mor oldu…”
Recep Güven, Araştırma Şirketi Sahibi
“ABD kaybetti,
Dünya kazandı…
Baba BUSH'la başlayan OBAMA'ya kadar uzanan ÖZGÜRLEŞTİRME ve DEMOKRATİKLEŞTİRME Politikaları son bulur inşallah!”

Serkan Sılacı, vatandaş
“Benim beklentim Donald Trump az farkla kazanır…”
***
Sosyal medyadan bazı yorumları paylaşarak ABD seçimlerine dikkat çekmek istedim…
Seçim bitti, Donald Trump ABD’nin yeni başkanı oldu.
Bundan sonra neler olur?
“Müslümanlar bu ülkeye giremez” söylemi Müslüman vatandaşları endişelendirse de gerçekte bunun olacağını düşünmüyorum.
Fethullah Gülen’i iade eder beklentisi içinde olanlara da ne yazık ki güzel haber vermek zor…
Çünkü…
Amerika’da koltuğa kimin oturduğunun pek bir önemi yok.
Sistem işler, görevliler de gereğini yapar sadece.
Medya patronu Trump sayesinde Amerikalı gazeteciler daha özgür yayıncılık yapar mı acaba, onu merak ediyorum…
Ne diyelim…
Hadi hayırlısı…!
 
1000
icon
Hikmet alb 10 Kasım 2016 00:11

EĞER BİR MİLLET YETER ARTIK DERCESİNE TEPKİ GÖSTERİYORSA HER YERDE AYNI SONUÇ OLUR AMERİKADA HALK BÖYLE DURUMDA İDİ AMERİKAN SİYASETİNDE MENFEATLER ÖNDE GELİR ONUN İÇİN SİYASETLERİ DEĞİŞMEZ İŞ ADAMI OLUŞU EKONOMİDE BİR CANLANMA OLUR BİZE NE KADAR YANSITILIR BİLEMEM SİYASİ MENFEATLERİ İCABI NE ONDURUR NE DE ÖLDÜRÜR

0 0 Cevap Yaz
Kutbettin 9 Kasım 2016 22:33

Aysin Hanım, Amerikada Gazeteciler daha Özgür yayın yapar mı diyorsunuz ya, Amerikaya gitmeyelim, bizi Bursa İlgilendiriyor diye düşünür isek, Neden Bursa Medyası, Büyükşehir Belediyesinin, İlçe Belediyelerinin, Başkanlarının yaptığı hiç bir yatırımları, harcamaları Eleştiremiyor? Aleyhlerinde bir tek yazı yazamıyorlar?Hiç mi yanlış yatırım, gereksiz harcama yapmıyorlar? Daha geçen Cuma günü sizin yazınızda ''Makam araçları, kiralık araçlar'' yazınızda bir tek eleştirileri siz yaptınız,Acaba, TBMM'den bir yasa çıkar, ''Kamu Kurumu olan Belediyeler Yerel Gazetelere sponsor olamaz, Boy boy Resimler ile poz vererek, reklamlar veremez,Belediyelerin paralarını medyaya (Aleyhde yazı yazmasın diye) Reklam verme adı altında vermez'' denir ise, Bursa'da Medya-Gazetecilik Özgür mü? Bağımlı mı? işe o zaman gerçek medya ve gazeteciliği görürüz..

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat