Loading...

AK Parti’yi “Dirinli” kurtarır

28 Kasım 2018 21:29
A
a
Yerel seçimler sürecinde biraz erken olduğunu düşündüğüm hızlı adaylık süreci adeta baş döndürüyor.
Önceki yazımızda tüm Türkiye’de olduğu gibi Bursa ve ilçelerinde de siyaset kulislerinin çok hareketli olduğunu yazmış, Yenişehir ilçesinde tüm dengeleri alt üst edeceğini ifade ettiğim Davut Aydın’ın adaylık sürecini başlatacağını yazmıştım.
Gazetemiz yayın ekibinin verdiği bilgilere göre yazımız ciddi anlamda okunma oranıyla trend olmuş.
Yenişehir’den gelen bilgilere göreyse siyasi partiler arasında Aydın’ın adaylığının netlik kazanması, ciddi anlamda bir tedbir sürecini başlatmış.
Çünkü Aydın Yenişehirli seçmen açısından gerçekten çok önemli bir isim.
Bugün belediyedeki görevinden resmen istifa edecek olan Davut Aydın Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adaylığı başvurusunu cuma akşamı yapacak.
Peki belediye başkanlığını kimselere kaptırmak istemeyen iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi kiminle yola devam edecek?
Önceki yazımızda kendi içindeki çekişmeli sürecin büyük sorun oluşturduğunu ifade etmiş bu duruma farklı bir isimle yola çıkarak çözüm bulmaları gerektiğini aktarmıştık.
Yazdıklarımızın yüzde yüz doğruluğunu aksi yönde herhangi bir açıklamanın gelmeyişinden de teyit etmiş olduk.
Şimdi özellikle İl Başkanı Ayhan Salman’ın ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın çok iyi analiz etmek üzere yazacaklarımı iyi okumasını tavsiye ediyorum.
Yenişehir’in iç dinamiklerini çok iyi bilen biri olarak yeni kulağıma gelen bir ismi paylaşacağım.
Aday adaylığı başvurusu bulunmayan ancak tüm teşkilat üyelerince aday adayı olması durumunda başarılı netice alınacağına inanılan isim uzun süredir yönetim kurulu üyeliği yapan çarşı esnaflarından olan ziraat mühendisi Hakan Dirinli.
Dirinli, parti içi çekişmelere son verecek tek isim olmasının yanı sıra aday adayları arasında en çok oy potansiyeline sahip önemli bir karakter.
Doğruluk payının yüksek olduğunu düşündüğüm bir kulis bilgisine göre de Bursa’da yapılan parti içi temayül yoklamasında en çok oyu alan isim olmuş.
Partinin merkezinde mahalli idareler seçimleri için oluşturulan kuruldaki üyelerin mutlaka çok iyi analiz yapacağı ilçelerden olduğunu iyi bildiğim Yenişehir’de kaybedilen sürecin toparlanması adına Hakan Dirinli ismini çokça zikrettiğini de yine bir kulis bilgisi olarak aktarmış olalım.


 
1000
icon
Ali salman 29 Kasım 2018 14:39

Adnan Kamil varsa başkasına bakılmaz

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat