Loading...

AKD Başkanı Nesimi Üçlertoprağı’nın mesajı… Kemal Demirel’in tren sergisi

6 Kasım 2018 21:54
A
a
Geçtiğimiz pazar günü Nilüfer Ataevler’deki Alevi Kültür Derneği (AKD) Bursa Şubesi’nde yapılan  12. Olağan Genel Kurul’da Nesimi Üçlertoprağı tek aday olarak girdiği seçimde başkan seçildi ve geçmiş dönemin Şube Başkanı Hüseyin Kalkan’dan görevi devraldı.
*******************
Genel Kurul’da Divan Başkanlığı’nı CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal yaparken, Üçlertoprağı’nın başkanlığındaki AKD Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Sebahat Kara, Nebahat  Çalışkan, Endercan Genç, Duran Saper, Resul Akgün, İsmail Kılıç, Mehmet Yılmaz, Şavak Çırak.
*******************
SHP ve CHP’de birlikte çalışma sansına erdiğim; uzun yıllardır samimi bir dostluğu sürdürdüğümüz Üçlertoprağı; deneyimli, birikimli, itidalli bir isimdir; başarılı olacağından eminim.
Üçlertoprağı’nın şu sözlerinin altını çiziyorum:
“Alevi Kültür Derneği hiçbir siyasi kurumun arka bahçesi olmayacaktır. Buna kesinlikle inanmanızı diliyorum. Önceliğimiz yol adına hizmetlerimiz olacak ama, bir STK olarak, yaşam biçimimize ve dünya görüşümüze uygun olarak hareket edeceğiz. Kapımız her yaşam tarzına, inanca, ideolojik kimliğe açıktır.’’
*******************
Hep yazarım; yozlaşmadan uzlaşmak; farklılıklarımızı korurken ortak paydalarda buluşabilmek, hakikat tekelciliği yapmadan, çifte standartlara yönelmeden diyalog içinde olabilmek demokrasinin olmazsa olmazıdır.
Her kesimde, Üçlertoprağı gibi doğru isimler güzel insanlar çoğaldıkça demokrasi kültürü gelişecektir.

 
 
ÖNEMLİ BİR NOKTA
 
 
Hacı Bektaş Veli’nin yolunda yürüyenler; Anadolu’nun bu engin insancıl kültürün insanları hiç kimsenin politik kariyer hırslarına; CHP içindeki saflaşmalara; kongre kulislerine; sol partiler arasındaki yarışa asla karışmamalı; ayrıştırıcı değil bütünleştirici olmalıdırlar.
Nesimi Üçlertoprağı’nın bu konudaki hassasiyetine saygı duyuyorum.
 
 
 
KEMAL DEMİREL’İN TREN MÜCADELESİ
 
Gazetecilikte “fikri takip’’ diye bir kavram var.
Gazeteci bir konuyu yazmışsa ona ilişkin bütün gelişmeleri izlemeli, okurlarını bilgilendirmelidir.
*******************
Mesela; CHP eski Bursa Milletvekili Kemal Demirel, “Bursa’ya tren gelmeli’’ dedi ve 21 yıldır bu konuda inanılmaz bir enerjiyle, ısrarla, emek harcıyor ve siyasette de fikri takibin önemini gösteriyor.
Kemal Demirel yıldızlı pek iyiyi hak ediyor.
*******************
Demirel, geçtiğimiz cumartesi günü Heykel’deki Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde “Raylar Arasında Geçen 21 Yıl’’ başlıklı bir sergi açtı.
“Bursa’ya mutlaka tren gelmeli, hızlı tren gecikmemeli’’ diyorsanız treni kaçırmayın ve sergiyi gezin.
Ben yazım bitince hemen Heykel’e gideceğim.
 
1000
icon
Eski bursalilar burada 9 Kasım 2018 18:45

Tren yolu...!

0 0 Cevap Yaz
Ercan Çarıkçı 7 Kasım 2018 15:04

Nesimi Bey ve yönetimine başarılar diliyorum. Kemal Bey’in demiryolu konusundaki çalışmalarını takdir etmemek mümkün değil

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat