Loading...

Allah rızası için birleşin! Daha yeni başlıyoruz...

10 Mart 2018 20:31
A
a
Suriye’de mezhepler savaşı yaşanıyor. Coğrafya yanıyor. Bu ateşi söndürmeye ve tüm müminleri birleştirmeye çalışan liderimiz, müslümanların ‘hizipleşmeyin, fırkalaşmayın’  ayetlerine uyulmaması müsebbibi ile parçaladığının farkında.
Senelerdir ‘bir olacağız, diri olacağız’ diye boşuna demedi sayın cumhurbaşkanımız... İlaveten ‘benim şiîlık, sünnilik diye bir dinim yoktur’ çıkışı yaparak İslam’ın tek olduğuna boşuna  dikkat çekmek istemedi...
 
‘Sadece Türkiye’de değil, tüm İslam coğrafyasını birleştirmek için çaba sarf ediyor’ derken şaka yapmıyorduk biz.
 
Parçalanan, fırkalara bölünerek hizipleşen müslümanları birleştirmek adına güncelleme/içtihad  yonünde adım bekliyorduk.
 
Bilinçli veya kasıtsız taraftar toplamak adına  müslümanları kavgaya tutuşturan hocalara da bir operasyon gelmesini bekliyorduk.
 
Çünkü; birlik ve beraberliğin sürekli olarak altını çizen ve bunu üstüne basa basa her fırsatta dile getiren  Cumhurbaşkanımızın, Türkiye’de birbiri ile kavga eden müslümanları tekrar toparlama arzusunda olduğunu ‘bir olacagiz, diri olacağız’ sözünü sık sık yinelemesinden anlaşılıyordu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, müslümanları yeniden toparlama sürecinde  ilerlerken, müslümanları bilerek ya da bilmeyerek ihtilafa düşüren hocaları defalarca medya yoluyla da  ikaz etmişti. Buna rağmen kadını istismar edercesine söylemler geliştirip, ‘deve sidiği’ söylemleri ile müslümanları bölen aklın; Kur'an'ın, ‘hizipleşmeyin, fırkalara bölünmeyin’ ayetlerini bilmemesine imkan yoktu.
 
Kur'an-ı Kerim’i tahrif etmek için sahih hadislerin içine  uydurulmuş hadisleri koyarak İslamiyet’i sulandırmaya çalışan  birtakım odaklara, aklı başında, uyanık müslümanlar farkında olup tepkisini ortaya koydu. 
Müslümanların bölünmesi, fırkalaşması  kesin dille yasaktır, haramdır. Sonu helak olmaktır. Tıpkı bu gün Suriye’de müslümanların mezhep savaşlarına bir-tek birbirini öldürmesi gibi... Bu konuda Allah’ın kesin emir ve yasakları içeren ayetlerden bir kaçı şunlardır:
“Bismillahirrahmanirrahim,
-Ali İmran-103: Hep birlikte Allah’ın İPİNE yapışın, FIKRALARA BÖLÜNÜP PARÇALANMAYIN. Allah’ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Birbirinizin düşmanı idiniz, Allah kalplerinizi uzlaştırıp kaynaştırdı da O’nun nimeti sayesinde kardeşler haline geldiniz. ATEŞTEN BİR ÇUKURUN KENARINDA İDİNİZ; SİZİ ORADAN KURTARDI. ALLAH SİZE AYETLERİNİ BU ŞEKİLDE AÇIKLIYOR Kİ, DOĞRUYA VE GÜZELE YOL BULASINIZ.
-Ali İmran-104: İçinizden hayra çağıran, doğruyu-güzeli emreden, kötü ve çirkinden alıkoyan bir topluluk olsun. Kurtuluş ve zafere eren işte onlardır.
-Ali İmran-105: Kendilerine açık-seçik kanıtlar geldikten sonra, çekişmeye girip FIKRALAR HALİNDE PARÇALANANLAR GİBİ OLMAYIN. BÖYLE OLANLAR İÇİN BÜYÜK BİR AZAP VARDIR.
-Enam-159: DİNLERİNİ PARÇA PARÇA EDİP FIKRALARA, HİZİPLERE BÖLÜNENLER VARYA SENİN ONLARLA HİÇBİR İLİŞİĞİN YOKTUR. Onların işi Allah’a kalmıştır. Allah onlara, yapıp ettiklerini haber verecektir.
-Rum-31/32: O’na yönelmiş kişiler olarak O’ndan sakının. Namazı gözetin ve SAKIN ŞİRKE SAPANLARDAN OLMAYIN. ONLAR Kİ DİNLERİNİ PARÇALAYIP HİZİPLER/FIKRALAR HALİNE GELDİLER. HER HİZİP/FIKRA ELİNDEKİYLE SEVİNİP ÖVÜNÜR.”
 
Şirke sapmak, birini Allah ile bir tutarak ona şartsız şüphesiz itaat etmektir.  Tıpkı FETÖ gibi müslümanları bölerek onu takip eden alt tabakanın helak olması gibi...
 
Önümüzde çok büyük ve çetin savaşlar var. Dünyada tüm İslam düşmanları hunharca bizi hem içten (İslam adı altında) fitne sokarak bizi birbirimize düşürürken, dışarıdan da saldırılarını sürdürüyor.
 
Buna ‘dur’ demek için hepimizi bir bayrak altında toplamaya çalışan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hep yanında olduğumuzu defaatle söylüyoruz/söylemeye devam edeceğiz.
 
İlk olarak Türkiye’de başörtüsü yasağını kaldırıp, ibadetlerimizi özgürce eda edebildiğimiz Yeni Türkiye profilini hayata geçiren Cumhurbaşkanı’mızın niyeti esastır, adildir ve dahası hakikattir!
 
Uyanıp onun etrafında ‘bir olma diri olma’ vaktidir. İçimize karışan sosyal medya  münafıklarına ve hocalara ilaveten, bu hocaları Kur’an’ın ayetlerinden üstün tutanların da bir proje olduğunu unutmayın.
 
Osmanlı’nın yıkılmasından sonra ayrışıp, helak olan ümmeti tekrar toparlamaya çalışarak; ‘Tek islam, Tek Bayrak’ şiarıyla çağrılar yapan Erdoğan’ı ve bu kan oluğuna düşmüş cayır cayır yanan  ümmeti kendi haline bırakmayın. Siz siz olun asla Allah’ın  sözlerini  kimseden üstün tutarak şirke sapmayın.
 
Artık silkinip öz'ümüze dönme vaktidir. Tüm müslümanların ay yıldızlı bayrağa/ İslam Sancağı altında  birleşme vaktidir. Önümüzdeki yol çok çetin. Daha yeni başlıyoruz. Savaşın en başındayız henüz. Birbirimizden kopar isek sonumuz Suriye den farklı olmayacak. Rabbimin rızası için birleşin. Aramıza ihtilaf düşürenlere yukarıdaki ayetleri hatırlatın.
 
Selamet ile...
 
1000
icon
Yahya Baştürk 15 Mart 2018 18:40

Sen kimsin? Din adına Ahkam kesiyorsun! Nurettin Yıldız'a attığın iftiraları unutmadık! Bak Cahil kepaze, burada ötekileştiren sensin, o iftira attığın hocaların kirli mendili kadar hükmün yoktur! Saygısız sığ insan! Sana bu gazetede, yazma hakkı verenleri kınıyorum!

0 0 Cevap Yaz
Abdullah Gürdal 11 Mart 2018 16:00

Âli İmran suresi 105. Ayet: "Fıkralar"değil,"FIRKALAR" hâlinde olmalı! Düzeltirseniz Pınar hanım!

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat