Loading...

ASGD-Kazakistan

10 Mayıs 2018 21:32
A
a
Her yıl Türk dünyasının “Sporda, Futbolda Şiddet ve Turizm” konulu sempozyumda buluşmasını sağlayan, genel merkezi Bursa’da olan tek dernek ASGD’dir. Genel Başkanı da İbrahim Erdoğan’dır.
2-5 Mayıs tarihlerinde Bursa’da ağırladığımız Türk dünyası; Kazakistan, Kırgızistan, Tataristan, Türkmenistan, Azerbaycan, Özbekistan, Rusya, Abhazya, Kuzey Kıbrıs, Bosna Hersek, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan, Sırbistan, Kosova, Almanya, Belçika, Hollanda’dan gelen gazeteci dostlarımızla ve de illerimizden gelenlerle birlikte 100’e yakın temsilcimizi kaynaştırıp, tanıştırıp, kültürel değerleri olan il ve ilçelerimizi gezdirerek, 3 günü dolu dolu geçirdik diyebiliriz.
Bunları yaşarken ilimizin yönetim sorumluluğundaki Valilik, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi, Yıldırım, Mudanya, Nilüfer belediyelerinin, Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün, BTSO ve Ticaret Borsası’nın katkılarını ve temsil görevlerini de unutmamak lazım. Hepsine de teşekkürler.
Bursamızın tanıtımında da Cumalıkızık, Mudanya ve Tirilye’yi gezerken, Marmarabirlik ve Kardelen Kestane Şekeri Tesisleri’ni tanıtma fırsatı bulduk. İkramları için de çok teşekkür ederiz.
3 güne renkli görüntülerle iz bırakanlar ise Rusya’dan Malik Kerimov, Avrasya Spor ve Kültür Birliği Başkanı Ahmet Tüzün, Türk Dünyası Parlamenterler Birliği Basın ve Halkla İlişkiler Başkanı Adnan Fişek yanında Kazakistan grubunu unutursak haksızlık yapmış oluruz.
Panelimizin beni ilgilendiren tarafı ise, “Sporda, Futbolda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi”, yani şu meşhur 6222 sayılı yasanın mimarı Bursalı Yunus Egemenoğlu olunca, benim buna hayır deme şansım olur mu?
Bu arada tribün liderimiz Mehmet Güzelsöz’ü yalnız bırakmamış oldum. Sporda, futbolda 6222 sayılı şiddet yasasını yasalaşmadan panellerde, yasalaştıktan sonra ise en fazla eleştiri getirenlerin başında ben olmuşumdur.
Daha bu oturumdan 2-3 gün önce de yazdığım makalemin başlığı “Futbolda şiddetin büyük babası TBMM... Babası TFF... Oğulları Fatih Terim ve Şenol Güneş... Torunları da antrenörlerdir.” Tabii yazı cuk diye oturdu.
Bu organizasyonun mimarlarını da unutmamak lazım. İbrahim Erdoğan, Yılmaz Karaca, Ömer Aydoğdu’nun haklarını ödeyemeyiz. Kendilerini kutlarım.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat