Başkan Erdoğan, Düğün ve Yıldız’ın sitemleri!..

23 Ekim 2016 21:25
A
a
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnegöl’de İş adamı Mehmet Yıldız tarafından yaptırılan Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü açılışında ve Bursa 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti.
Valilik ziyareti ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin oğlu Ömer ile BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ın kızı Merve’nin nikâh törenine katıldı.
 
* * *
Törende 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi de vardı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan bilindiği gibi nikâhtan sonra Bursa’dan ayrıldı.
 
* * *
Günlerdir, yaşamlarını birleştiren ve mutlu olmalarını dilediğimiz bu gençlerin düğününe Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılmaması yolunda bir yığın laf eden, onların bu en mutlu anlarının konuklarını dillerine dolayan birkaç kişinin yazdıkları yanlarına kar kaldı!..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bırakın düğüne gitmemeyi, 15 Temmuz kalkışması ile ilgili ilk saatlerde Bursa’da başlatılan yargı operasyonunu gündeme getirerek, buna en kararlı direnen kentlerden birinin de Bursa olmasına özel vurgu yaptı demokrasi meydanındaki konuşmasında.
Bursa'nın manevi muhafızlarının o gece şehrimizi ve ülkemizi yalnız bırakmadıklarına yürekten inanıyorum” diyerek…
Ve ekledi;
Sizlerle bir araya geldiğimiz meydanın adını 15 Temmuz DEMOKRASİ MEYDANI olarak değiştirmenizi kadirşinaslık örneği olarak görüyorum…"
Bununla da yetinmedi;
Bursa'nın büyük bir değişim ve dönüşüm içinde olduğunu ve tüm ilçelerin adeta ayağa kalktığını belirtti, emeği geçenlere teşekkür etti…
Anlayana!..
 
* * *
Cumhurbaşkanı, pardon halkın Başkanı Erdoğan, İnegöl’de ve Bursa’daki konuşmalarında gündeme yönelik önemli mesajlar verdi bildiğimiz üzere.
Bunların ayrıntılarına önceki günkü gazetelerde genişçe yer verildi.
Bunları ileriki günlerde analiz edeceğiz ancak bizim üzerinde asıl durmak istediğimiz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İnegöl ziyaretindeki açılışta İşadamı Mehmet Yıldız’ın sitem dolu konuşması…
Programda konuşan hayırsever işadamı Mehmet YıldızBu projenin bitmemesi için ellerinden gelenleri yapan bakanlarımız, bürokratlarımız Milletvekillerimiz STK’lar siyasiler ellerinden gelenleri utanmadan yapmışlardır…”
Bunların isimlerin kimler olduklarını sanırım tek-tek Cumhurbaşkanına vermiştir Mehmet Yıldız.
İnegöl’e ve ülkeye büyük katkısı olan İşadamı Mehmet Yıldız bu arada projeye katkısı büyük olan Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’e de ayrıca teşekkür etmeyi ihmal etmedi.
Bu projeyi durdurmuş iken ben hasta iken bir gün yanıma Bursa milletvekili Sayın Hüseyin Şahin geldi. Ben size yardımcı olacağım dedi. Bende kendisine yanlış yapıyorsun seni yerler dedim bitirirler dedim. Hüseyin Şahin ben kellemi koltuğumun altına aldım bu işi bitireceğim Mehmet abi dedi ve bitirtti, ne yaptı etti bitirtirdi. Sayın milletvekilime teşekkür ediyorum…” diyerek.
Ayrıca Türkiye’nin mobilya hammadde gereksiniminin yarısını tek başına sağlayan Yıldız, Orman Bakanlığı’ndan da şikâyetçi olduğunu belirterek, mağduriyeti giderilmezse bu gidişle fabrikayı kapatmayı bile düşündüğünü söylemesi İnegöllü mobilyacıların yüreklerini hoplattı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat