Loading...

Bunun adı siyaset değil, milli mücadele

6 Haziran 2018 21:40
A
a
Siyaset denilip pas geçiliyor. Ya da siyaset denilip özelikle ana amaç saptırılıyor.
Siyaset yapmayın, burada siyaset yapmak yasak ya da siyasi tercihlerden dolayı neden kavga ediliyor ki söylemlerini sıkça duyuyoruz.
 
Bundan 15 yıl önceki şartlar olsaydı hak verirdim, fakat normal zamanlardan geçmiyoruz. Tıpkı Osmanlı’nın son dönemlerinde paramparça edilen bu toprakları Gazi Mustafa Kemal başarılı kurmaylarıyla tekrar kısmen de olsa toparladığı zamanlar gibi. Abdülhamid’in devrilmesiyle bir çöküş yaşayan ve 700 bine yakın şehit verilen zamanlar gibi, o zaman da emperyalizmin yeni dünya düzeni planları vardı, şimdi de var.
 
Emperyalizm asla Türkü-Kürdü vs… sevmez. Onun sevdiği kendine hizmet eden kullarıdır. Kul dedim çünkü onlar senin oy vermek istediğin partilerine kul gözüyle bakıyorlar. Emperyalizm senin canını, çocuğunun parlak istikbalini istiyor, senin topraklarını, tarihini bir gelecek hazırlayarak yok etmek istiyor.
Daha düne kadar bu ülkede Kürtçe şarkı söyletilmiyor, Kürtçe konuşulmasına izin verilmiyor ve başörtünle okul okuyamıyor ve mesleğini icra edemiyordun. Niçin? Senin inanışınla bir zoru oldukları için mi? Hayır. Kitleleri devlete düşman ederek ülkeni daha rahat almayı hedefliyor emperyalizm.
Emperyalizm için senin inanışının veya nereli olduğunun bir önemi yoktur. Hangi topraklarda yaşıyorsun, etrafında seni kalkındıran ne var bununla ilgilenir ve almak için her oyunu oynar. Tıpkı FETÖ gibi, PKK gibi. Seni asimile edip seni sömürmekten asla çekinmez. Bunun için ideolojiler yaratır her birine ajanlarını koyar ve seni kutuplaştırıp, böler… Tek istediği dünyada hakimiyetini sürdürmek için seni sömürmektir.
 
 
15 Temmuz’da emperyalizm...
15 Temmuz ile Türkiye’nin parçalanmasını isteyen bu akımın tüm bu saldırılarına sürekli olarak Sayın- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a saldırmaları sizce siyaset midir yoksa emperyalizmin yeniden yeni dünya düzeni planı çerçevesinde Türkiye’yi teslim alma gayesi midir?
15 Temmuz siyasi bir eylem miydi? Siyaset için mi insanlar vuruldu yoksa sınırımızda bekleyen emperyalizmin kurduğu YPG ve DAEŞ senin ülkene girip seni katletmesin diye mi can verdi bu insanlar?
FETÖ ile mücadele siyasi midir yoksa? ABD nin Türkiye’yi yönetme, parçalama planları doğrultusunda kurduğu bu terörist oluşumu ülkemizden bertaraf etme bir milli mücadele midir? Eskiden bugüne kadar 40 yıldır Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK ile mücadeleye sen siyasi bir hamle mi diyordun yoksa mücadele mi? 
 
Neden TSK Suriye’de hiç düşündün mü? Yeni dünya düzeninde ülkeni bölerek seni ve ülkeni, çocuklarının geleceğini paramparça yapmak istiyorlar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan senin, benim, hepimizin ülkesinin sınırlarını, emperyalizmin kurduğu teröristlerden korumak istiyor. Suriye’nin bütünlüğü demek ayrıca senin topraklarına yapılmak istenen işgal tehdidini bertaraf etmek demek. Dolayısıyla seni ve geleceğini kan ile karartmamaya en büyük önlem Suriye’de olmak demek. Bu da siyaset değil bir mücadeledir kardeşim...
Erdoğan senin deyişine göre o kadar zengin, 3 saatlik uykuyla neden bu kadar çalışıyor hâlâ? Ülke ülke gezerek ekonomiyi büyütmek ve dünyada ihracatta Türkiye’yi ilk 5’e sokmak için çırpınıyor? Senin deyiminle Erdoğan çalmak için başta olsaydı, şu an emperyalizmle işbirliği yapmış çoktaaan makamından çekilmiş keyif sürüyor olurdu. Sen de şu an ya ölmüştün ya da komşu ülkelerden gelecek bir çorba yardımı bekliyor olurdun.
 
Demek ki neymiş, şu an yaşadığın siyasi bir koşuşturma değil milli mücadeleymiş. Peki, millet ittifakının aslen neye hizmet ettiğini, neden bu denli ABD, İsrail ve tüm emperyalist devlerle beraber CHP-HDP-IP ve Saadet Partisi’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a neden iftira attıklarını şimdi anladın mı kardeşim?
 
Emperyalizm bu ülkede at oynatmaya başlarsa ne dindar diyecek, ne ateist diyecek, ne CHP’li ne AK Partili ne İp partili ayırmadan senin topraklarını işgal edecek.
 
17-25, Gezi ve 15 Temmuz emperyalizmin kulu olan FETÖ parmağı olduğunu biliyorsun da neden ABD FETÖ’yü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı kullanıyor hâlâ akletmiyorsun? Gazi Mustafa Kemal’in aziz askerleriyle yeniden kurduğu bu ülkenin sınırlarını Erdoğan TSK’yı Suriye’ye sokarak korumaya çalışıyor neden anlamıyorsun? Senin oy vermeyi düşündüğün CHP-HDP-IP ve Saadet neden Erdoğan’ın yanında değil de ABD ve İsrail taraflı bunu da düşün güzel kardeşim. Bu ülke hepimizin. Batarsak hepimiz batacağız. Senin veya benim oy verdiğim parti bu ülke çökerse bizi kurtaramayacak.
Zira bu yazdıklarımızın aksi olsaydı bugün ülkemizde partiler kavgasız birlik olur, HDP olmazdı. 80’lerde ne FETÖ kurulurdu ne de PKK ve bugün partiler aynı Avrupa, Amerika gibi kolektif çalışır, (tekrar ediyorum) hiçbir parti de bir teröre destek vermezdi. Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin demezler, aksine hataları muhalefet partiler beraber telafi ederler, yatırımlara karşı çıkmaz, AYM’ye koşmazlardı. Bilhassa muhalif partiler daha ülkeye ne yatırımları yapabiliriz bunun yolunu ararlardı. Erdoğan’ı devirmek için SELO’ya oy verin demezlerdi.
Üst akıl denen unsur muhalefetten bunu istiyor çünkü; emperyalizm senin gelişmeni istemiyor. Marifetlerinle beraber ülkeni ele geçirmek istiyor güzel kardeşim.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat