Loading...

Bursaspor’un kaderi bu mu?

25 Şubat 2018 21:58
A
a
“Sporun içinden geliyorsun hiç spor yazmıyorsun” serzenişleri sanki üzerime bir yük yükledi. Bugün başlamış olalım arada yazarız inşallah.
“Seninleyiz her yerde Ankara’da İzmir’de.”
“Yine yeşillendi Bursa forması, zaten yemyeşildi Bursa forması.”
Tribünde Bursa’nın yeşili ve beyazı Uludağ’ı ile destekledik yıllarca Bursasporumuzu.
Bir ara sendeledi ancak çabuk doğruldu. Renkleriyle şanlı Bursaspor.
 Şampiyon olduğumuz yıl cami dernekleriyle dahi Bursaspor’un şampiyonluğu adına kenetlendik.
Bir dönemdir, Bursa futbolu hatta Türk futbolu adeta yerin dibinde denizin en sığ tarafında bulunuyor.
Sportif başarı sebepleri bellidir. Altyapı, tesisleşme, spor okulları başarılı hocalar sporcular vesaire vesaire…
En önemli etkenlerden birisi de ekonomik destek.
Amatör futbol oynamış hocalık yapmış bir kardeşiniz olarak sorunları az çok fark edebiliyoruz.
Fabrikalar amatör spora özellikle futbola desteğini sonlandırdı. Bir Robert Bosch takımı efsaneydi. TOFAŞ da öyle hep sol şeritteydi önündekilere selektör yapardı. MAKOSPOR’u hatırlayan var mı? Son demlerde Grammer’de iyi bir takım kurmuştu. İPEKİŞ’in yükselme terfi maçlarının heyecanını hala hatırlıyorum. Karayolları da iyi takımdı. Her bir takımda çok değerli sporcular vardı.  
O dönemde Bursasporumuz da başarıdan başarıya koşuyordu. İmparatorumuz gerçek imparatordu. Baliç’e özel pankartlar asılırdı. Maça girmek için gece yarısı sıraya girilirdi.
Sadece Bursaspor değil stadımız da yerle bir edildi.
Kısa süre önce 20 milyon harcadığımız stadyum törenle yok edildi. O parayı neden harcadık harcayanlara buradan soruyorum yolda mı buldunuz O parayı. Bir damla alın teriniz var mıydı?
Yenisine harcanan para kimin parası?
Bu harcamalar Bursasporumuzun başarısı için kullanılsa daha doğru bir adım atılmış olmaz mıydı?
Bir de amatör kulüpler dahil her takımda keneler oluyor. Asalak da denebilir bu zümreye. Aslında dertleri takım başarısı falan değil hayat tarzları böyle olmuş kimseler bunlar. Bursasporumuzun cefakar fedakar taraftarıyla bu zümre ayrıştırılmalıdır. Bu zümreden her platformda var. Basında, VİP’de orda burada kimseyi de hedef alarak bunu söylemiyorum. Herkes tarafından bilinen ama sessiz kalınan kimseler bunlar. Şapkamızı masamıza koyup harbice karar verelim. O zümre mensuplarının da aynaya bakıp bir karar vermesi için duacı olalım.
Geldiğimiz durumdan ne futbolcular, ne Guen, ne Ali Ay, ne de taraftar memnun değil. Ancak öyle veya böyle sezon sonuna dek bu mücadelede kenetlenmek Bursaspor’a en büyük güç olacaktır.
Evet bu sene de son maçlardan biri Trabzon’la, ümit mi bağlayalım son maça, geçen sene ki duruma mı düşelim. Bir iki maç daha kaybedilerek o potaya girilmemesi gerekir.
 Bana sorarsanız Bursaspor’un en iyi transferi Paul Le Guen’dir. Kesinlikle kendisiyle devam edilmelidir.
Teksas’ın ağabeyi Selim Kurtulan, tribün liderleri Cenk Tunçbilek, Özcan Sönmez maraton sizde, Sedat Yıldız kardeşim Fatih Erbakan’a atkı taktın, Enes Aydın Elmasbahçe seninle gurur duyuyor. Seviyoruz sizleri. Tüm Bursa-Bursaspor hepinizle gurur duyuyoruz.
Hep birlikte takımımızın zor günlerinde Kaleci Harun, sen eminim en uca uzanıp kurtarmaya devam edeceksin. Batalla, Agu siz daha fazla terleyeceksiniz, Stancu ve soru işaretli Sow isabetli vurup tribünleri ve ağları ayağa kaldıracaksınız. Eski topçular göbeğinizi kaşıyıp çaresizlik pompalamak size yakışmaz haydi Özlüce’ye antrenmana takıma sahip çıkmaya. Siyasiler iyi gün dostu olmayı bırakmalısınız. Ve yönetimle başkan, tüm harbiliğinizle üzerinizdeki bu ağır yükü Bursa’yla birlikte kaldırınız.
Hep birlikte kaldıralım düştüğü durumdan Bursasporumuzu.  O, hepimizin değeri.
 
1000
icon
Tarık 25 Şubat 2018 22:15

Bursaspor ile ilgili yazı yazıyorsunuz ama daha son maçımızın gençlerbirliği ile deplasmanda olduğunu bilmiyorsunuz bence siz eskisi gibi sporla Bursasporla ilgili yazmayın

0 3 Cevap Yaz
Recep

Ne olmuş Gençlerbirliği ile son maç olması. Daha 11 hafta var son maça kadar.Köprünün altından com su akar..Bursaspor u düşünen herkes.Herkesim ful destek.Tam destek olmalı.

0 1
yorumcu

yazıyı nasıl okudunuz acaba ne son maçı yorumunuzu çok iyi anlayamadık.sayın tarık

0 2
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat