Loading...

Cumhurbaşkanı’nın Bursa'yla bu sözlerle helalleşmesi

12 Haziran 2018 21:30
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 16 yıllık AK Parti iktidarında Bursa'ya her gelişinde mitinglerine katılım sayısını bir öncekine oranla artırdığına tanık olmuşuzdur.

Nitekim liderlerin yaptığı konuşmadan ziyade oluşturduğu kalabalık sayıları öne çıkmıştır hep.

Önceki günkü miting için de hiç şüphe yok ki, Millet İttifakı’nın adayı Muharrem İnce mi, yoksa Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan mı, daha fazla kalabalık topladığı tartışıldı.

Her ne kadar mitinglere katılım sayıları seçimlere ölçü olmasa da, liderlerin oluşturduğu kalabalıklar motivasyon açısından önemlidir.

Yaşanan üç saatlik gecikme ve günün en sıcak saatlerine mitingin denk gelmesi, Atatürk Stadyumu Meydanı'nı dolduranların coşkusuna engel olmadı.
Hele ki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kürsüye çıkıp da topluluğa;
"Kader arkadaşım, yol arkadaşım Bursa. Bursa güven demek, istikrar demek, Bursa huzur, barış demek" şeklindeki sözleri coşkuya adeta tavan yaptırdı.
Erdoğan, 24 Haziran seçiminin Türkiye siyasetinin kavşak noktası olduğunu vurgulayıp, 16 yıllık AK Parti iktidarında kente yapılan hizmetleri rakamlar vererek anlattı.
Hatırlanacağı gibi Erdoğan'ın ikinci defa miting yaptığı Atatürk Stadyumu'nun yıkımı Bursa gündeminde uzun süre tartışılmıştı.
Erdoğan, bu durumu çok iyi bildiği için referandum sürecinde miting yaptığı aynı meydanın son durumunu beğenmediğinden acilen yeşillendirilmesini istemişti.
Önceki gün de konuşmasında da bu konuya değinerek, yeşil alanın etrafını çevreleyen beton tribünlerin yıkılıp, yeşil Bursa'ya yakışır şekilde yeşillendirilerek millet bahçesine dönüştürülmesini istedi.
Yıkılması gibi son hali de kimseyi memnun etmeyen Atatürk Stadyumu Meydanı, belli ki Erdoğan'ın da dikkatinden kaçmamış.
Mitinge dair, Cumhurbaşkanı'nın Bursa özelinde vurgu yaptığı önemli iki şey vardı.

Birincisi; Türkiye’yi çok büyük sıçrama yaptıracağını söylediği Mega Endüstri Bölgeleri'nden birinin Bursa'ya kurulacağı.

Diğeri ise; "Türkiye'yi Bursa'yla büyüttük" sözleri olmuştur.
Erdoğan, konuşmasının sonunda partililerine 24 Haziran seçimlerinin önemini anlatarak, sakın tatil rehavetine kapılmamalarını, tatilin telafisinin olduğunu ama sandığın telafisinin olmayacağı çağrısında bulundu.
Şu detayın da altını çizmek istiyorum.
Cumhur İttifakı’nın adayı Erdoğan'ın Bursa mitingi, Millet İttifakı’nın adayı Muharrem İnce’nin mitingi ile kıyaslanmamalıdır.
Çünkü neticeyi miting meydanlarındaki kalabalıklar, anketler, söylemler değil, sandık belirleyecektir.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat